E shtunë, Nentor 17, 2018

Besnik Mustafaj: Berisha nuk duhet të jetë pjesë e ekipit të...

Pas prezantimit të romanit, “Ëndrra e doktorit”, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shkrimtari Besnik Mustafaj ka zbuluar disa nga “të fshehtat” e personazhit...

Denar Biba: Unë njeriu politik por jo politikan, në krye të...

Kryetari i ri i KQZ, Denar Biba, ka vlerësuan punën  e paraardhëses së tij Lefterije Luzi. Edhe pse nuk e konsideron veten politikan për tu...

Hahn: Brukseli s’ka heshtur për drogën në Shqipëri, çështje serioze që...

Në një intervistë dhënë për ABC News, Komisioneri Europian për Zgjerimin Johanes Hahn tha se Brukseli nuk ka heshtur lidhur me çështjen e drogës...

Kukan: Me vettingun po humbet kohë për datën e negociatave

Eurodeputeti, Eduard Kukan, është i mendimit se pa shënuar përparime në zbatimin ereformës në drejtësi nuk do të ketë datë për hapjen e negociatave për...

Vendimi për negociatat, Calavera: Shansi në duar të politikës shqiptare

Intervista e Genoveva Ruiz Calavera, Drejtore për Fqinjësinë dhe Negociatat për Ballkanin Perëndimor në "Ora News"    Shqipëria është ylli i ditës për Ballkanin Perëndimor. Sot, sigurisht,...

Rekomandimi, Vasili: Thirrje për përgjegjshmëri të re në zbatimin e reformave

Kreu  i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka cilësuar rekomandimin e KE për hapjen e negociatave një moment ku...

Bregu: Ja pse debatova me Bumçin. “Lamë nam” ne Bruksel

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave. Në një intervistë përOra News, Bregu shprehu bindjen se Këshilli...

Zeneli: Frika e Ramës mbi sigurinë kombëtare, nuk kalohet me batuta

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Alban Zeneli Intervistoi: Redjon Shtylla "Kemi të bëjmë me një alarm kombëtar dhe për më tepër kemi fqinjët dhe...

Ekuipazhi i FA-ve: Si e shpëtuam foshnjën dhe gruan shtatzënë

Gjashtë anëtarë të ekuipazhit fluturues të Forcave të Armatosura janë kthyer në heronj të një familje në njësinë administrative Lis në Burrel. Si pasojë e...

Zgjedhjet në SHBA, votohet edhe në Shqipëri

Shtetasit amerikanë kanë të drejtë të votojnë edhe kur nuk ndodhen fizikisht në SHBA. Ky njihet me termin ‘votim në mungesë’ dhe e kanë...

EDITORIAL

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Ç’gallatë idiote!