Nikolla Gruevski: Rrëfimi im për shqiptarët dhe roli i Soros-it në...

Berat Buzhala & Leonard Kerquki Zgjedhjet në Maqedoni kanë përfunduar para një muaji, por edhe më tutje nuk ka asnjë marrëveshje për formimin e Qeverisë....

Moti i keq – KMSH dhuron 60 ton ushqime për familjet...

800 familje në nevojë dhe të prekura nga reshjet e shumta të dëborës do të ndihmohen me pako ushqimore dhuratë nga Komuniteti Musliman i...

Kreshnik Spahiu: Nëse nuk realizohet votimi elektronik, opozita t’u rikthehet shesheve

Aleanca Kuq e Zi shpreh idenë e krijimit të një fronti të gjerë opozitar, edhe me parti të majta, si e vetmja garanci e...

Big Basta: Ja peripecitë që kaluam pas arrestimit me Vesa Lumën

Vijon ende zhurma e krijuar në media në lidhje me arrestimin e Vesa Lumës dhe Big Bastës. Vesa ka thënë më herët se kanë...

Tabaku: Zgjedhjet janë testi i demokracisë, PD nuk u është shmangur

Flet për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Jorida Tabaku: Presidenti mund të zgjidhet nga Parlamenti i ri Intervistoi: Redjon Shtylla Refuzimi i Partisë Socialiste, për votim...

Ambasadori i OSBE: Votimi elektronik jo domosdoshmërisht është më i miri....

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, thotë se votimi elektronik jo domosdoshmërisht është zgjidhja më e mirë. Sipas tij, edhe tek votimi elektronik ka...

Ekonomi: Shqipëria, rritje të qëndrueshme ekonomike edhe në 2017

Flet Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi  *** Viti 2016 ishte një vit me shumë sfida për ekonominë shqiptare. Padyshim i tillë...

Akuzon Jelena Miliq: ‘Serbia po provokon për të kërkuar ndërhyrjen e...

Intervistë me Jelena Miliq, kryetare e Qendrës për Studime Euroatlantike në Serbi. Miliq u largua nga podiumi i një interviste të përbashkët me kryeministrin...

Dervishaj: Priten reshje dëbore deri në 40 cm dhe erëra deri...

Në intervistën e parë si ministër i Transporteve, Sokol Dervishajt iu desh të përball me një situatë emergjente për shkak të motit të keq. I...

Mustafa paralajmëron Lista Srpska’n: Mos e themeloni Asociacionin, nuk ua lejojmë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se Kosova nuk do t'u përgjigjet kërcënimeve të Beogradit me të...

EDITORIAL

FORUM