E dielë, Nentor 18, 2018

Kejdi Mehmetaj: Qytetarët, udhëheqësit e protestës deri në rrëzimin përfundimtar të...

Intervista/ Flet deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Pas aktit të parë të mosbindjes civile do ta vazhdoni këtë rrugë të ‘kryengritjes’ qytetare? Sigurisht, që po....

Ambasadori i ri i Izraelit: Me Shqipërinë ndajmë vlera të njëjta

Në një intervistë, ambasadori i sapoemëruar izraelit në vendin tonë, Boaz Rodkin thekson se Izraeli dhe Shqipëria ndajnë vlera të njëjta, interesa të përbashkëta...

Skënder Gjinushi: Nuk ka gjyqësor të pavarur me këtë politikë

Flet për "Koha Jonë", Skënder Gjinushi: "Ligjit të dekriminalizimit po kërkojnë t’i shtojnë amendamentet sepse nuk dinë kë të kapin" Intervistoi: Redjon Shtylla “Tensioni që po...

Ekskluzive/Hashim Al Sada: Katari është i gatshëm të investojë në Shqipëri

Flet për “Koha Jonë” i Ngarkuari me Punë i Ambasadës së Katarit në Tiranë, Hashim Ibrahim Al Sada Intervistoi: Qamil Xhani I Ngarkuari me Punë i...

Dittmann: Libia nuk ekziston më si shtet

Zoti Dittmann, duket se Libia është zhytur në kaos. Cilat janë përshtypjet tuaja mbi këtë situatë? Andreas Dittmann: Deri para pak mujash ne kemi diskutuar,...

Rozi Kostani: Skena, tempulli ku unë falem

Intervistoi: Sidorela Lepuri Nga një adoleshente që donte të bëhej astronaute, por tashmë një aktore, ajo zgjohet çdo ditë me ëndrrën për ta realizuar...

Dashamir Shehi: Si më doli nami që kam qenë rrobaqepës

Kanë thënë për ju se keni qenë rrobaqepës. Si është historia e vërtetë? Unë kam mbaruar fakultetin në Ekonomi Agrare në vitin 1981. Më dërguan...

Arrestimet e xhihadistëve, myftiu i Shkodrës: Irritim mes myslimanëve, ndalimi i...

Ka një propagandë shumë të madhe dhe sikur ka një forcë të fshehtë që do me çdo kusht të krijojë alibi false se në...

Hodhi djalin nga dritarja në mes të Tiranës, pas 5 vitesh...

Në verën e nxehtë të 30 korrikut të pesë viteve më parë, Tirana do të tronditej nga një ngjarje e rëndë. Pikërisht në këtë datë...

Ish-deputeti i PD: Ju rrëfej mëkatin më të madh të Berishës

Rudolf Marku, poet, shkrimtar, ish-deputet i PD e  ish-diplomat ka dhënë një intervistë për emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Ai...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste