E shtunë, Shkurt 23, 2019

Vasili: Protesta e studentëve nxori sheshit krizën politike, ekonomike dhe sociale

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili deklaron se protesta e studentëve "nxori sheshit krizën politike, ekonomike dhe sociale". Në një intervistë për "News...

LSI: Nëse Tahiri ka përgjuar, skandal shtetëror

Luan Rama sekretar i Përgjithshëm i LSI, thotë se nëse rezulton e vertetë pajisja e përgjimit jemi para një skandali të madh shtetëror. Pyetje: Prej ditësh...

Përgjimet, deputetët e PS i kërkojnë llogari Ministrit

Deputetët e Partisë Socialiste i kanë kërkuar llogari ministrit të Brendshëm gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar në lidhje me raportimet se ekziston një pajisje...

Intervista/ Moisiu: Peshku i madh figurativ, i njohim balenat

Ish-Presidenti Alfred Mosiu në një interviste për News24 e BalkanWeb, përshëndet  nismën e opozitës për vetting në politikë, por shton se procesi nuk mund...

Akuzat e opozitës – Panariti: Fermerët nuk kultivojnë kanabis, do ulim...

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i ka cilësuar të pavërteta akuzat e opozitës lidhur me faktin se fermerët në vend të perimeve po kultivojnë...

Ilir Meta flet nga Shkodra, edhe për zhvillimet politike

Ilir Meta fill pas vizitës në Plavë-Guci ka shkruar në Shkodër. Presidenti i republikës, Ilir Meta, ka qenë i pranishëm gjatë ditës së sotme...

Danielson: Shqipëria mund të bëjë përpara me rekomandimin për çeljen e...

Kristian Danielson Drejtori për Zgjerimin në Komisionin Europian po viziton Shqipërinë. Në një intervistë ekskluzive për RadioTelevizionin Shqiptar, zoti Danielson ka folur për rekomandimin...

Ristani: PD s’ka përplasje me SHBA e BE. Rama ishte dakord...

Intervistë për "Koha Jonë", sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani  Intervistoi: Redjon Shtylla/Tensioni politik është në pikën më të nxehtë. Dështimi i takimit mes...

Arben Imami del hapur kundër Bashës: Pse e ngrita zërin në...

Demokrati Arben Imami në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 ka sqaruar plotësisht të gjitha arsyet pse nuk pranoi të jetë...

Peka: Në librin e tij, Pol Miliez shkruan se Mehmeti është...

Maxhun Peka, ish-ambasador në Vietnam, Francë dhe Kinë, rrëfen në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emsionin Debati në ''Channel One'', për Enver Hoxhën...

EDITORIAL

FORUM