E martë, Shtator 25, 2018

Nikolla Gruevski: Rrëfimi im për shqiptarët dhe roli i Soros-it në...

Berat Buzhala & Leonard Kerquki Zgjedhjet në Maqedoni kanë përfunduar para një muaji, por edhe më tutje nuk ka asnjë marrëveshje për formimin e Qeverisë....

Erisa Xhixho: Ja si do të sillesha me “kundërshtarët” politikë në...

  Pamela ALIAJ Gjithnjë e kemi parë si pjesë të politikës duke qenë shpesh zëri i femrave të LRI dhe LSI pranë Monika Kryemadhit. Por kësaj...

Fleckenstein: Shqipëria në rrugën e duhur drejt përmbushjes së reformave

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein beson se, Shqipëria është në rrugën e duhur drejt përmbushjes së suksesshme të reformave që do...

Knut Fleckenstein: Mision vëzhgimi për reformën në drejtësi

Eurodeputeti Knut Fleckenstein thekson faktin se politika shqiptare duhet ta realizojë reformën në drejtësi. Ai bën të ditur se një mision vëzhgimi i Bashkimit Europian...

Dervishi: Si të mbroheni nga abuzimi gjatë përmbarimit

'Shkurtohen afatet e shqyrtimit gjyqësor' Kreditë e këqija? Duhet përmbarim efiçent  Disa ndryshime të rëndësishme ligjore të miratuara nga Kuvendi me propozim të qeverisë, iniciuar nga...

Hoyt Yee: Ratifikimi i marrëveshjes me Malin e Zi, do të...

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, i bëri thirrje qeverisë së Kosovës që të ratifikojë marrëveshjen e kufirit me Malin e...

Jacques Attali: Gjermania s’duhet ta harrojë borxhin e madh që solli...

  Intelektuali francez Jacques Attali, ish këshilltar i François Mitterrandit, thote se Gjermania nuk duhet të harrojë se ishte falja e borxhit në vitin 1954, që...

Duma: Çfarë do ndodhë në protestën e 18 Shkurtit, dhe kë...

Sekretarja e marrëdhënieve me Publikun në PD gjykon se opozita dhe qytetarët shqiptarë po bëjnë betejë për të përballuar një nga momentet më të...

Cana: Pse zgjodha Italinë për ceremoninë e lamtumirës

Një jetë në futboll… një jetë për Kombëtaren… Legjendat që kanë bërë historinë e futbollit janë të shumtë dhe kanë pak a shumë të...

Kryemadhi: Të gjithë kryeministrat kanë pasur probleme, por vetëm Rama u...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi se Kryeministri Edi Rama ka shkatërruar shtetin duke inkriminuar gjithë struktura e tij. Kryemadhi thotë se të gjithë...

EDITORIAL

FORUM