E mërkurë, Nentor 14, 2018

Denoncimi i oficerit Nuhu, Këlliçi: Opozita të mos shkelë më në...

Kreu i të rinjve të PD apel Bashës të radikalizojë qëndrimin pas denoncimeve ndaj Taulant Ballës dhe Rrahman Rahjes Intervistoi: Jonida Halili Kryetari i Forumit Rinor...

Erisa Xhixho: Mazhoranca, sjellje arrogante dhe antikushtetuese 

 Anëtarja e LSI në Këshillin Bashiak të Tiranës, Erisa Xhixho në televizionin FAX NEWS ka sqaruar arsyet e bojkotit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak. Përse...

Edmond Panariti: Edi Rama po përshpejton fundin e tij

Deputeti i LSI-së: Një shtet autokrat si Ramës i ka mjetet për të imponuar paligjshmërinë, por kjo vetëm përshpejton fundin e tij Intervistoi: Herion Mesi Në...

Boçi: Këneta ku bëjnë qejf “derrat e pushtetit”, do përballet me...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Arta Marku është një sajesë politike emergjente e kësaj mazhorance Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita seancat e së...

Gjosha: Azilkërkuesit, “bomba me sahat” për integrimin dhe vizat

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në një intervistë për gazetën “Standard”, ka komentuar raportin e fundit të eurostat mbi numrin e lartë të azilkërkuesve...

Gjosha: Çlirimi i ekonomisë, problem madhor është sistemi i ngritur nga...

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha e cilëson situatën aktuale në ekonmi si një emergjencë kombëtar. Ish-ministrja e Integrimit në një intervistë për misionin "Aktualitet"...

Kufijtë Serbi-Kosovë? Bujar Nishani: Një projekt për rikthimin e Jugosllavisë

Në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në ''CHannel One'', ish-Presidenti Bujar Nishani, flet për situatën aktuale të politikës, ku thotë se vendi po...

“Sulmet ndaj gazetarëve sjellin klimë kërcënimi e vetëcensurë”

Zhvillimi i mediave të pavarura në vendet e Ballkanit Perëndimor mbetet si edhe më parë një temë qendrore e vendeve të Ballkanit Perëndimor, thotë...

Vetting-u në politikë, Bardhi: Si do të bëhet kontrolli i figurës

Gazment Bardhi, ish-ministër Drejtësie, aktualisht këshilltar ligjor në PD apelon se procesi i Ventting-ut në politikë nuk mund të presë dot asnjë ditë më...

“Republika Srpska mund të kërkonte bashkim me Serbinë, pas Kosovës”

Në një intervistë për Deutsche Wellen, deputetja gjermane liberale Renata Alt kërkon nga qeveria gjermane që të bëjë më shumë presion për njohjen e...

EDITORIAL

FORUM