E shtunë, Shkurt 16, 2019

Nard Ndoka: Të vendosur për një President nga populli

Z.Ndoka, pak kohë më parë, PDK-ja doli me një deklaratë zyrtare ku siguruat se tre votat e demokristianëve, e juaja, z. Ndocaj dhe znj.Ferracaku...

Rrëfimi ndryshe i Kryetares së LRI

Nga Ambrozia Meta Floida Kërpaçi e ka ende të gjallë në kujtesë ditën kur një miku i saj e ftoi të bëhej pjesë e LRI-së,...

Nikolin Jakaj:“Ja kur bëhet legalizimi i prostitucionit e kanabisit”

Legalizimi i Kanabisit dhe prostitucionit ka qenë një prej debateve më të nxehta shoqëruar kjo me deklaratën e Kreut të Dhomës së Tregtisë, Nikolin...

Mediu si PD: Votim elektronik ose të shtyhen zgjedhjet

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv të gazetarit Denis Minga, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë...

Ambasadori kroat: Për Shqipërinë, dielli lind në Perëndim

Ambasadori kroat në Tiranë, Aleksander Stipetiç, me rastin e festës kombëtare të Kroacisë, gjatë një interviste, u kushton një rëndësi të madhe marrëdhënieve dypalëshe...

Vettingu në politikë, Gjosha: Kërkesa e opozitës e miratuar në Kushtetutë

Vettingu në politikë mbetet një nga çështjet më të mprehta të ballafaqimit të opozitës me qeverinë. Opozita vazhdon prej 3 muajsh  bojkotin e parlamentit...

Vito Kapo flet për Liri Belishovën: Gjithë jetën mbeti me sovjetikët,...

Vito Kapo, ish-anëtare e Komitetit Qendror të PPSH-së, shoqe me Liri Belishovën në Institutin Femnor “Nana Mbretneshë” të Tiranës shprehet se ajo bashkëpunoi gjatë...

Ish-Ambasadori Arben Çejku: Dialogu Kosovë-Serbi, dështim i ndërkombëtarëve

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi debatet që kanë përfshirë Balkanin kohet e...

Meta : Viti 2015, përcaktues për reformën në drejtësi

Intervista e kreut të Kuvendit për “Zërin e Amerikës” Z. Kryetar i Kuvendit në këtë intervistë në fund viti, pyetjet kryesore që mund ti bëhen...

“Bosnja duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës”

Deutsche Welle: Zonja nënkryetare e parlamentit, në Kosovë më së shumti flitet për minoritetin serb dhe pozitën e tij - për shkak të problemeve...

EDITORIAL

FORUM