E dielë, Shtator 23, 2018

INTERVISTA/ Nishani: SHISH ka shpëtuar jetë masive. Prokuroria i rezistoi ndërhyrjes...

Ish-Presidenti Bujar Nishani në intervistën e parë për “Arena” nga Dritan Hila që pas lënies së detyrës së kreut të Shtetit, ka rrëfyer vështirësitë...

Komiku i famshëm francez që imiton shqiptarët, është… shqiptar!

Të gjithë i kemi parë videot e humoristit francez gjatë evropianit dhe kemi mbajtur barkun me dorë për mënyrën sesi ai i portretizon shqiptarët...

Christian Tomuschat: Haradinaj rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak për arrestimin e tij, sipas...

Luan Rama: Zgjedhjet pa opozitën krijojnë probleme

Kryetari i Grupit të LSI, Luan Rama i ftuar në studion e Report Tv deklaroi se ka ende kohë që palët të arrijnë një...

Ilir Beqaj për skemën e mashtrimit me ilaçet: Përgjegjësit e skandalit...

  Ilir Beqaj për skemën e mashtrimit me ilaçet: “Përgjegjwsit e skandalit do tu kthejnw paratw qytetarwve   Perballe vales se akuzave te opozites  per afera korruptive...

Meta: Berisha nje pervers

  Eni Vasili– Mirëmbrëma dhe mirë se erdhët edhe sonte në “Studio e hapur”!             Pas një bashkëqeverisjeje gati 2-vjeçare dhe në prag të zgjedhjeve lokale...

Ikja e shqiptarëve, Rama: Marrin zanat dhe kulturë

''Shqipëria nuk rrezikon të shuhet as të braktiset me gjithë valën e madhe të emigracionit që e ka përfshirë vitet e fundit''. Kështu deklaroi...

Ish-ambasadori shqiptar në OKB: Po, në Siri u përdorën armë kimike

  Adrian Neritani bën pjesë në grupin e hetimit për përdorimin e armëve kimike nga Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad. Ai ka përfaqësuar Shqipërinë...

Besnik Mustafaj: Berisha nuk duhet të jetë pjesë e ekipit të...

Pas prezantimit të romanit, “Ëndrra e doktorit”, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shkrimtari Besnik Mustafaj ka zbuluar disa nga “të fshehtat” e personazhit...

Flet gazetarja Arbana Xharra: Ekstremistet islamike më kanë kërcënuar me djemtë...

Arbana Xharra, Kryeredaktorja e gazetës “Zëri”,  është ndër 10 gratë, të cilat u nderuan në Uashington me çmimin prestigjioz ndërkombëtar për Gra të Guximshme...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët