E shtunë, Shkurt 16, 2019

Bashkim Fino: Arta Dade ka të drejtë

Deputeti Bashkim Fino flet për problemet e brendshme në Partinë Socialiste dhe në qeverisje. Fino thotë per Mapo se Rama duhet ta lexojë mirë...

”Alo, Edi Rama jam. Eja në koalicion me ne”, përgjigjet Duka

I ftuari i kësaj të marte në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja ishte Agron Duka, kreu aktual i Partisë Agrare Ambientaliste dhe...

Rrëfimi i gjeneralit të NATO-s: Nga baza e Kuçovës tek kontributi...

Komandanti i Komandës Ajrore të NATO-s, gjenerali Tod Wolters në kuadër të 10-vjetorit të Shqipërisë në aleancë ka vizituar vendin tonë. Në këtë vizitë gjenerali...

“Vendoret”, Duma: PD s’duhet të vonohet më, të nxjerrë kandidatët!

Deputetja demokrate Grida Duma e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24 ka folur edhe për  kandidaturat e PD-së, për zgjedhjet vendore të...

Vasili: Protestë pa kthim për të rrëzuar Edi Ramën, për të...

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili për herë të parë ka zbuluar një bisedë të kryeministrit Edi Rama për marrëveshjen e 17...

“Një ndryshim në jetën e fëmijëve”

Intervistë me znj. Teuta Shkenza, Drejtoren Nacionale të SOS Fshatrat e Fëmijëve - Shqipëri Intervistoi Entela Binjaku  I gjithë opinioni u trondit për të disatën herë...

Dr. Jorgji Kote: Pakti franko-gjerman i Ahenit dhe Pajtimi në Ballkan

Dje më 22 Janar, Presidenti francez Macron dhe Kancelarja Merkel nënshkruan në qytetin e lashtë të Ahenit( Aachen) Paktin e ri të miqësisë dhe...

Xhixho: Shqiptarët do të japin një mesazh të qartë kundër qeverisë...

Opozita së fundmi ka vendosur që të nisë me stinën e protestave në rrugë, duke filluar nga mesi i muajit të ardhshëm. Slogani kryesor...

Kërpaçi: Protestat e vetmja rrugë për largimin e kryeministrit që rrënoi...

  Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi theksoi në një intervistë për televizionin FAX NEËS se protestat janë e vetmja rrugë dhe e...

Rrokaj: Kryeministri të mos zvarritet, por të plotësojë kërkesat e studentëve

Pedagogu dhe deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj fajësoi në mënyrë të drejtpërdrejtë qeverinë dhe kryeministrin Rama si shkaktarin kryesor për mos rifillimin dhe mos...

EDITORIAL

FORUM