E dielë, Nentor 18, 2018

Arben Imami: Senat, jashtë interesave partiake

  Z.Imami, pak muaj më parë, ekspertë të Ministrisë së Drejtësisë paraprakisht diskutuan idenë që paralelisht me reformën në drejtësi, në funksion të kësaj të...

Mbesa e martirit të Kishës Katolike: Takimi im me Nexhmije Hoxhën

Sot mbahet në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike, vrarë, pushkatuar e vdekur gjatë torturave...

Joachim Herrmann: Do ktheheni brenda pak javësh në Kosovë

Ministri i Brendshëm i landit të Bavarisë, Joachim Herrmann në intervistë ekskluzive për Deutsche Welle-n i këshillon qytetarët të mos e braktisin Kosovën dhe...

Klinti…në hapat e një kantautori të ardhshëm

I apasionuar pas muzikës, që në vitet e para të jetës, Klinti Çollaku një nga finalistët e edicionit të shtatë të “The Voice”  ka...

Bashkëshortja e deputetit Ndocaj: Burri im s’krahasohet me Nanon dhe Berishën

  Valentina, bashkëshorti juaj prej pak ditësh është betuar si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Çfarë do të thotë për ju ky status i ri? Statusi...

Petrit Vasili: Rama e ka çuar Shqipërinë në udhëkryqin më të...

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka folur lidhur me protestën e opozitës një ditë më parë dhe situatën...

Milva Ekonomi: Porti në Karpen. Ja detajet e megaprojektit 5 miliard...

Parlementi votoi projekt-ligjin që i hap rrugë negocimit të kontratës me “Star Bridge Developments Limited” për ndërtimin e një porti në Karpen të Kavajës....

Fatmir Hasani: “Harresa e Tiranës dhe Prishtinës për Preshevën do t’i...

Flet për “Koha Jonë”, Fatmir Hasani, deputet i Luginës së Preshevës në Parlamentin e Serbisë  Intervistoi: Marjana Doda Mosmarrëveshjet që krijohen në mes Beogradit dhe Prishtinës...

Kreu i Komitetit Ushtarak të NATO-s: Reagojmë të bashkuar nëse preken...

Nga siguria në Ballkanin Perëndimor përfiton siguria dhe stabiliteti në Europë, thekson gjenerali Petr Pavl, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO-s në intervistë ekskluzive...

Majlinda Keta: Kongresi është një mundësi për të rilindur PS-në

Flet për “Koha Jonë”, ish-eksponentja e njohur e Partisë Socialiste, Majlinda Keta  “Shqipëria nuk kishte vdekur që duhet të rilindte. Të vetmit që ishin në...

EDITORIAL

FORUM