E premte, Shkurt 22, 2019

Ndërtimet në Himarë, kryebashkiaku Goro: Athinën po e gënjejnë. S’i kam...

Kryebashkiaku i Himarës, Gjergji Goro ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në bashkinë që ai drejton, pas vendimit për shembjen e 19...

Gerti Bogdani: Zgjedhjet e reja me një sistem mazhoritar

Flet deputeti i PD-së, për " Koha Jonë", në seancën e ardhshme do prezantoj nisëm ligjore për ndihmën në lidhje me energjinë elektrike që...

INTERVISTA E PLOTE EDI RAMES PER “DAS MAGAZIN”: Do të kem...

Intervistë me Edi Ramën, Kryeministrin e Shqipërisë bërë nga Bruno Ziauddin dhe Mikael Krogerus Për fat të mirë futbollistët shqiptarë nuk kanë të njëjtin shtat...

INTERVISTA/ Rama “kërcënon” BE-në: Na është sosur durimi…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, akuzon Brukselin për marrëdhënie të padrejta me vendin e tij. Ai thekson se shqiptarëve u është sosur durimi me...

Pas rënies së komunizmit në Shqipëri, Edi Rama: Pse u largova...

  Kryeministri Edi Rama rrëfehet për ngjarjet e dhjetorit ’90, çështjen  e të burgosurve politikë dhe ndarjen me kultin e Enver Hoxhës. Shkrimtari dhe gazetari amerikan,...

Edi Rama: Europa të tregohet strategjike me Ballkanin

Kryeministri Edi Rama flet për austriaken “Der Standard”. Cili është qëllimi i iniciativës për shtetet e Ballkanit Perëndimor në lidhje me të rinjtë nga rajoni...

Të prezantosh “Fiks Fare” si Fiori Dardha…

(Nga Albina Gjergji) Gjithmonë kam besuar tek njerëzit që guxojnë. Tek ata njerëz, që pavarësisht kushteve, rrethanave, kostos, tentativave për t’i ndalur hovin… në...

Majko: Dy muaj që s’flisja me Beqajn. Mes Rilindjes dhe PS...

A ka ndryshuar mendje deputeti socialist Pandeli Majko sa i takon rezervave që ka pasur për reformën në shëndetësi. I ftuar në emisionin “Kapital” të...

  Manja:  Për drejtësinë, “topi” është në fushën e opozitës

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PS-së, Ulsi Manja: Socialistët e dhanë përgjigjen për të pakënaqurit në referendum  Intervistoi: Redjon Shtylla  Për deputetin Ulsi Manja maxhoranca...

Bashkim Fino: Fatos Nano e bëri President të FSHF, Dukën

Vazhdon gara mes Dukës dhe Finos për postin e Presidentit të Futbollit Shqiptar. Kandidati për kreun e FSHF-së, Bashkim Fino ka hedhur akuza ndaj...

EDITORIAL

FORUM