E shtunë, Shtator 22, 2018

Mediu apel Bashës për aleancat, 2017 vit i kanabizimit; Vota në...

Flet për "Koha Jonë", kreu i PR-së Fatmir Mediu: S’ka lobim të PD kundër BE-së, vit i vështirë opozitar Intervistoi: Redjon Shtylla "Vota kundër është më shumë...

“Zëri Amerikës” fton ministrin Gjiknuri dhe e pyet për ndikimin rus...

Në Uashington duke nisur nga data 25 qershor deri në 29 qershor mbahet Konferenca Botërore për Gazin, një nga organizimet më të rëndësishme të...

Rrëfehet Vlahutin: 4 vitet në Tiranë, reforma, kanabis dhe sulmet e...

“Jam shumë krenare dhe largohem me zemrën plot”. Romana Vlahutin deklaroi në një intervistë për Top Channel në përfundim të mandatit të saj si...

Korrigjim kufijsh Kosovë-Serbi, Shehu: 4 pasoja fatale, Rama tradhti ndaj…

Flet për “Koha Jonë”, nënkryetari i Komisionit të Jashtëm: Katër pasoja fatale nga ideja e ndryshmit të kufijve Kosovë-Serbi Intervistoi: Redjon Shtylla "Hapja sot e këtij...

Zyra e paguar nga Serbia merr përsipër ndryshimin e kufijve

Diplomati dhe politikani austriak, Wolfgang Petritsch shihet si moderator në zgjidhjen e konfliktit Kosovë-Serbi. Adelheid Feilcke bisedoi me të para zhvillimit të takimit Thaçi-Vuçiç...

Ristani: Rama do rrëzohet me çdo mjet; Pakti për detin do...

Flet për "Koha Jonë", Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani: Pakti për detin? Çështje të tilla duan burra shteti, jo banditë. Të bëhen...

“Miqësia Rama-Vuçiç ka lidhje dhe me interesat e ekonomisë kriminale”

Drejtori i Institutit Ndërkombëtar për Studimet e Mesme dhe Ballkanike, Zijad Beçiroviç në një intervistë të dhënë për Albania Daily Neës është shprehur kundër...

Kryemadhi: Parlamenti që voton ligjet që favorizojnë oligarkët dhe krimin ka...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaron se alternativa e vetme e opozitës është radikalizimi i situatës. Në një intervistë për "Syri.net", Kryemadhi shprehet se...

Analisti: Tani janë shqiptarët kërcënimi më i madh në tregjet e...

Flet Laurent Laniel, analist shkencor për reduktimin e ofertës së drogës, në Qendrën Europiane të Drogave dhe Varësisë nga Drogat (EMCDDA) Nga Lisbona, Ornela Liperi Grupet...

Ambasadori britanik: S’ka shumë peshq të mëdhenj, por duhen kapur

Ambasadori i Britanisë, Duncan Norman, në intervistë për ''Ora News'' foli edhe për peshqit e mëdhenj. Ai tha se në Shqipëri nuk ka shumë...

EDITORIAL

FORUM