Dom Gjergj Meta: Shqipëria vuan nga zhurma e politikës dhe kakofonia

Dom Gjergj Meta, arqipeshkvi i Mirditës në një intervistë për Ora News ka deklaruar se Shqipëria vuan nga zhurma e politikës dhe kakofonia që...

Panariti: Mazhoranca shkel edhe mbi Kushtetutën për të mbështetur klientelën e...

Intervistë e deputetit të LSI-së, Edmond Panariti në emisionin 7 pa 5 në Vizion Plus. Të premten, mazhoranca ka rrëzuar nismën e opozitës për Vettingun...

Vasili: Rama si argat i oligarkëve dhunoi për ta nenin 155 të...

Intervista e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së,  Petrit Vasili për Fax News Jeni duke akuzuar kryeministrin Rama si argat të oligarkëve ndërkohë që aleatët...

Kryemadhi: Kemi një parlament që bën ligje për oligarkët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u shpreh sot në një intervistë për ‘Channel One’ se protestat e studentëve janë një kambanë alarmi për gjithë...

Flet Gent Ibrahimi, kryetari i KLP: Brenda dy muajve zgjedhim SPAK-un...

Në të parën intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv, pas zgjedhjes në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi u...

Gazmend Kapllani: Greqia po rreshket në fashizëm, shqiptarët të bëjnë kujdes

Gazmend Kapllani një nga shqiptarët më të njohur në Greqi, për shkak se ishte njëri prej shumë pak shqiptarëve të përfshirë në jetën kulturore...

Video-LIVE/ Kryemadhi: Ja kompleksi që ka Rama

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se protesta e studentëve nuk është partiake. E ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në Neës24, Kryemadhi...

Boçi: Ligji për Arsimin e Lartë e ka dështuar Universitetin

Në “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja është folur për protestën e studentëve dhe problemet e arsimit të lartë, i ftuar i të cilit...

Berisha akuzon: Thaçi dhe Rama po valvisin flamurin e “Serbisë së...

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka komentuar edhe njëherë idenë për ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, të cilin e ka cilësuar sërish...

Analisti i Gallup flet për Zërin e Amerikës: 60 % e...

Në një anketë, Shqipëria renditet e katërta në një listë me 152 vende përsa i përket dëshirës së qytetarëve për t’u larguar nga vendi....

EDITORIAL

FORUM