E mërkurë, Shtator 19, 2018

Radio DW: A ndikon ndarja në zgjidhjen e problemit Kosovë- Serbi?

Në botën akademike janë shkruar artikuj që merren me pyetjen nëse ndarja etnike mund të ndihmojë në dhënien fund të luftës dhe zvogëlimin e...

Korrigjim kufijsh Kosovë-Serbi, Shehu: 4 pasoja fatale, Rama tradhti ndaj…

Flet për “Koha Jonë”, nënkryetari i Komisionit të Jashtëm: Katër pasoja fatale nga ideja e ndryshmit të kufijve Kosovë-Serbi Intervistoi: Redjon Shtylla "Hapja sot e këtij...

Ish-ambasadori në SHBA, serbi Protiq: Rusia po e shfrytëzon Kosovën (Thaçin)...

*Milan St. Protiq është historian, ish-politikan dhe diplomat serb. Ai ka ligjëruar në fakultetet e SHBA, Kanadasë, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë dhe Greqisë....

Akademiku Beqir Meta: Shqipëria t’i bëjë presion Serbisë për Kosovën

Akademiku dhe historiani Beqir Meta, në një intervistë për gazetën “Shekulli” analizon çështjen e kufijve Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se është një çështje...

Haxhiu dekonspiron Planin e Thaçit: Kosova duhet t’ia japë Serbisë një...

Presidenti Hashim Thaçi ka dalë ne opinion javëve të fundit me idenë që në bisedimet e Brukselit ta prezantojë kërkesën e Luginës së Preshevës...

Haxhiu: SHBA për Ballkanin, tani me Trump gjithçka është ndryshe

Nisma e Presidentit Thaçi për korrigjimin e kufijve me Serbinë, ka nxitur shumë debat por a po përvijohet një politike e re amerikane për...

David Kanin: Çështja kryesore është sovraniteti i Kosovës, jo shkëmbimi i...

Një ekspert i çështjeve të Ballkanit, ish-analist i lartë i CIA-s për rajonin dhe Evropën, thotë se patologjia e perëndimit për çdo zhvendosje territori...

Thaçi: Pa zgjidhur kufijtë me Serbinë, s’ka anëtarësim në NATO e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen serbe “Danas” ka folur për shumë tema, për marrëdhëniet me Serbinë, dialogun, perspektiven...

Kai Sauer rrëzon Thaçin: Nuk janë ndërkombëtarët që duan të ndajnë...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë për...

Drejtori i AKU tregon çfarë konsumatorët nuk duhen të blejnë

Sezoni i nxehtë veror kërkon një kujdes specifik përsa i përketë konsumimit të produkteve që zgjedhim për të konsumuar dhe jo vetëm. Ditët e...

EDITORIAL

FORUM