Flet Berisha për PD-në, Bashën, Tahirin, Metën dhe ambasadorin amerikan Lu

Ish-kryeministri Sali Berisha për herë të parë mbrëmjen e sotme është shprehur se nëse baza do të kërkojë një kryetar të ri në PD,...

Patozi: Basha tentoi të tjetërsojë PD-në, kur humbi u tërhoq

Ish-deputeti i PD-së,  Astrit Patozi, akuzoi kreun demokrat Lulzim Basha se tentoi të tjetërsojë Partinë Demokratike, por pas humbjes së thellë në zgjedhjet e...

Rrëfimi ndryshe i Veliajt: Kryeqyteti, dashuria ime. Ajola më thotë ‘jam...

Kur flasim për trende, kur flasim për atmosferë festash, kur flasim për dekor e ku ka më mirë se sa qyteti, dritat e të...

Basha: Nëse Rama e zgjedh kryeprokurorin me shumicë të thjeshtë, njësoj...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur për emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News24, është shprehur se kryeprokurori nuk mund të zgjidhet me një...

Engel: Kosova duhet të çlirohet nga pengesa e marrëveshjes së kufirit

Çështja e kufirit të Kosovës me Malin e Zi ndodhet në parlamentin e Kosovës, por shanset e miratimit të saj duken të vogla. Ligjvenësi...

Parlament i ri me 110 deputetë, Shehi: Pse duhen pasur frikë...

Kreu i LZHK-së dhe anëtari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Dashamir Shehi, deklaron në një intervistë për gazetën ''Panorama'', se forcat politike në Shqipëri...

Ministri Xhafaj: Detyra kryesore jetët njerëzore, masa konkrete dhe efikase

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka shkuar në komunën e Novoselës në Vlorë për të monitoruar situatën e përmbytjeve tek Ura e Mifolit. Kreu...

Bernd Fisher: Trump nuk e di ku bie Shqipëria

Bernd Fisher është një prej anëtarëve të komisionit për rishkimin e teksteve të historisë, në veçanti të kapitullit të Luftës së Dytë Botërore. Në...

Antonio Belusci: Ju tregoj Arbëreshët e Italisë, Greqisë dhe ritin bizantin...

Veprimtaria kombëtare e këtij Prifti arbëresh është e jashtëzakonshme, larg dritave të reklamave dhe zhurmës boshe ky shqiptar i madh i ka lënë Kombit...

Klajda Gjosha i përgjigjet 69 pyetjeve/ Zbuloni detajet nga jeta e...

Klajda Gjosha, deputete e LSI-së, pati një rrëfim ndryshe për emisionin “Pasdite në Top Channel”.  Ish-ministrja e Integrimit iu përgjigj 69 pyetjeve të “Pasdites”...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM