E shtunë, Janar 19, 2019

Ilir Meta: Petrit Vasili do jetë kryeministër i suksesshëm. Ka surpriza

Ilir Meta ka folur te emisioni i Eni Vasilit në news24 dhe ka shpjeguar gjithçka, sipas tij, për marrëveshjen Rama-Basha si dhe planet e...

Dittmann: Libia nuk ekziston më si shtet

Zoti Dittmann, duket se Libia është zhytur në kaos. Cilat janë përshtypjet tuaja mbi këtë situatë? Andreas Dittmann: Deri para pak mujash ne kemi diskutuar,...

Shtypi në vështirësi dhe disa shpjegime të botuesit të gazetës MAPO,...

Në Tiranë, shkarkimet nga puna të disa gazetarëve të njohur vazhdojnë të tërheqin vëmendjen e opinionit publik, pas dyshimeve për censurë dhe presione politike. Botuesi...

Bashkëshortja e Olldashit: Koli kishte brengat e tij

  Një vdekje konfuze dhe tejet tronditëse, e cila nuk la askënd indiferent. Sokoli i mëmë Kozetës, atë mbrëmje të së mërkurës, u largua për...

Ylli Manjani: Askush nuk e ndal reformën në drejtësi

Reforma në Drejtësi nuk mund të ndalet edhe pse përkohësisht ligji për Vetting-un është pezulluar. Është ky komenti i Ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani...

Negociatat, Hahn: S’ka reagim negativ, por Shqipëria duhet të zgjidhë problemin...

“Liria e shprehjes është një nga elementët kyҫ të procesit tonë të integrimit, të hapjes së negociatave për pranimin e vendeve kandidate në BE”....

Noka: Qeveria e ka kthyer në frymë popullore kultivimin e kanabisit

Dy ngjarjet më të rëndësishme, zgjedhjet në Dibër dhe sulmet që i bëni qeverisë për kultivimin e hashashit. Pse e sulmoni kaq shumë qeverinë,...

Ish-ministri i Merkelit: BE do ta financojë Shqipërinë për refugjatët

Dirk Niebel, ish-ministër për Zhvillimin Ekonomik në Qeverinë “Merkel 2”, në periudhën 2009-2013, ka mbërritur në Vlorë për të marrë pjesë në Edicionin e...

Anila Konomi: Moda, stili i shqiptarëve kaotik

Të përshkruash situatën aktuale të shqiptarëve në raport me modën në këndvështrimin e një veterane të modës si Anila Konomi, do të thotë që...

Gent Shkullaku, drejtuesi i agjensisë së fotove dhe lajmeve, më prestigjiozja...

Media tashme eshte  e shumellojshme ne Shqiperi. Ka media audiovizive dhe te shkruara, por mbi te gjitha duhet , pervec gazetareve, edhe agjensia e...

EDITORIAL

FORUM