E mërkurë, Janar 16, 2019

Braimllari: Edi Rama ra, qeveria klienteliste dhe familjare

''Lëvizje për të mbrojtur kokën e Edi Ramës'', kështu e ka quajtur sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, gjatë një inverviste në ''ABC...

Çfarë babai është Artan Imami? Si bashkëshort thotë më i miri...

I ftuar në “Pasdite ne Top Channel” aktori dhe regjisori Artan Imami është rrëfyer edhe për familjen e tij. Si baba flet me pasion...

“Kanceri i gjirit po ecën me hapa galopante në Shqipëri”

Historia e 25-vjeçares që themeloi shoqatën që ka për qëllim që të përfaqësojë interesat e grave shqiptare të prekura nga kanceri i gjirit. Muaji...

Protesta e studentëve, Malaj: 4 pikat që rrëzojnë Lindita Nikollën

Redjon Shtylla Ish-zv/ministrja e Arsimit, deputetja e LSI-së, Nora Malaj, në një prononcim për "Koha Jonë", shprehet se protesta e studentëve shqiptarë, është e drejtë...

Mavraj: U bënë pazare kundër Shqipërisë

Mavraj, ju dhe shokët tuaj shqiptarë keni luajtur ndeshjen e fundit në grup të dielën dhe si e treta e Grupit A keni qëndruar...

Nishani: Ligj organik për Presidentin

Një ligj i tillë, si dhe reformimi i kuadrit ligjor në kuadër të reformës në drejtësi mund të ishte një zgjidhje përballë përplasjes ndërinstitucionale,...

Basha: S’ka shans për negociata për drejtësinë

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, në një intervistë ekskluzive për “Ora News” vetëm pak minuta pas vendimit të grupit parlamentar demokrat për të dorëzuar...

Kancelarja gjermane Merkel pritet të angazhohet më shumë në Ballkan

Nga radio gjermane DW: Në një intervistë për DW, Peter Beyer, raportues i grupit parlamentar CDU/CSU për Kosovën dhe Serbinë në Komisionin e Jashtëm të...

Ilir Meta: 8 Dhjetori festë e gjithë shqiptarëve, demokracia pronë e...

Kjo është një festë e të gjithë popullit shqiptarë dhe e gjithë rinisë shqiptare, sepse demokracia është pronë e të gjithëve. Të gjithë kanë...

INTERVISTA/ Nishani: SHISH ka shpëtuar jetë masive. Prokuroria i rezistoi ndërhyrjes...

Ish-Presidenti Bujar Nishani në intervistën e parë për “Arena” nga Dritan Hila që pas lënies së detyrës së kreut të Shtetit, ka rrëfyer vështirësitë...

EDITORIAL

FORUM