E hënë, Shkurt 18, 2019

Ambasadori i OSBE: Votimi elektronik jo domosdoshmërisht është më i miri....

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, thotë se votimi elektronik jo domosdoshmërisht është zgjidhja më e mirë. Sipas tij, edhe tek votimi elektronik ka...

Dr. Halimi: Së shpejti në xhiro me një Harrley Davidson

  Kandidati i PD-së për bashkinë e Tiranës, Halim Kosova është i pakursyer kur vjen puna tek jeta e tij. Ai tregon çdo gjë, nga...

Fotografi izraelit Doron Bachar: Ju tregoj hebrenjtë e fundit në Shqipëri...

Fotografi izraelit Doron Bachar: Ju tregoj hebrenjtë e fundit në Shqipëri Përgatiti: Sidorela Lepri Fotografi izraelit Doron Bachar ka realizuar nje set fotografish me titullin: “Hebrenjtë...

Berisha: Nuk kam lidhje me Mulletin. Për ministrat e PD s’mbaj...

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se nuk ka lidhje me Ismail Mulletin, biznesmenin e parë shqiptarë të përmendur nga dosja e denoncimeve të Panamasë dhe thotë...

Ju tregoj misteret e jetës si Mis, arkitekte dhe tashmë si...

INTERVISTA/ Flet ish-Mis Albania, arkitektja dhe aktorja Egla Harxhi: Parisi ka simbolizuar epokat e mëdha që kanë shkundur themelet e botës Ju tregoj misteret e...

Rrëfimi ndryshe i Kryetares së LRI

Nga Ambrozia Meta Floida Kërpaçi e ka ende të gjallë në kujtesë ditën kur një miku i saj e ftoi të bëhej pjesë e LRI-së,...

Pakti me Greqinë, Shehu: Qeveria do të paguajë një çmim të...

Nënkryetari i Komisionit të Jashtëm në Kuvend, Tritan Shehu, e sheh si rikthim të arsyes për maxhorancën rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Greqinë.Në një...

Thaçi: Kosova nuk humb asnjë metër tokë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për "Lajmi.net" ka folur kryekëput vetëm për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Thaçi thotë se...

Gjermeni: Këto vitet e politikës kam mësuar shumë

Ka mësuar si të bëhet një politikane me vlera, përfaqësuese edhe mbrojtëse e interesave të qytetarëve. Por ka kuptuar dhe modelin e politikës, që...

Dorina Mema, “Kupa ime më e madhe, njerëzit me të cilët...

Intervistoi: Albina Gjergji Pak ditë më parë në Padova të Italisë u mbajt Kampionati Botëror i “Bodybuilding”, një ngjarje shumë e rëndësishme sportive kjo dhe...

EDITORIAL

FORUM