E dielë, Dhjetor 16, 2018

Erisa Xhixho: LSI do jetë forcë e parë. Do t’i japim...

Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho, në emisionin “Koha për tu zgjuar” me gazetarin Bashkim Hoxha në “News 24” ka...

Minxhozi: Sistemi i drejtësisë është në gjendje skandaloze

  Skënder Minxhozi, kryeredaktor i revistës “Java”, i ftuar në edicionin qendror informativ në Top Channel, theksoi se vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda...

Xhelal Mziu: Qeveria ka braktis Kamzën, investimet në 2015 dhe projektet për...

“Gjykata hodhi poshtë një akuzë politike duke më dhënë pafajësi”. Deklarata e kryebashkiakut të Kamzës dhe kryetarit te degës vendore të PD, i ftuar...

Ilir Hoxha: Lufta, babai im Enveri dhe një përgjigje zotit Arvizu!

  - Ilir, nesër jemi më 29 nëntor, e cila njihet zyrtarisht si Dita e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë dhe bashkëpunëtoret e tyre....

Shkrimtarja franceze: Ju rrëfej të pathënat e Mbretëreshës Geraldinë

Josephine Dedet ka shkruar një libër mjaft interesant mbi Mbretëreshën Geraldinë dhe është libri i parë i shkruar nga një e huaj. Në një...

Berisha: Rama po i jep armë politike Serbisë

Ish-Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka dëgjuar 'live' në Parlamentin e Kosovës Edi Ramën duke thënë se Kosova dhe Shqipëria do...

Korrespondenti i luftës në Siri: Pse u përfshinë shqiptarët?

Vedat Xhymshiti, një ndër emrat më të njohur të gazetarisë shqiptare si korrespondent lufte, në një intervistë ekskluzive për 'Javanews', bën një autopsi të...

Thaçi: S’lejojmë asnjë kolonizim të ri prej Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Die Presse të Austrisë, përveç për marrëdhëniet e mira austriako-kosovare, ka folur edhe për projektin...

De Biasi në “Opinion”: Ja formacioni për në Francë

  De Biasi tregon se ka marrë shumë oferta pas kualifikimit të Shqipërisë në “Euro 2016”. Një ofertë shumë e lartë thotë ai i ka...

Rama në BBC: Hapja e negociatave jetike për ne, anëtarësimi më...

''Anëtarësimi në BE i Shqipërisë, përfaqëson mbrojtjen e vetes nga fantazmat e të shkuarës, duke garantuar që nuk do të përballemi sërish në të...

EDITORIAL

FORUM