E mërkurë, Janar 16, 2019

Irena Kita, mes avokatisë dhe botës së modës

Intervistoi: Sidorela Lepri Një juriste që i pëlqen të vishet bukur dhe që spikat për stilin e saj të veçantë dhe elegant të të...

Haxhiu dekonspiron Planin e Thaçit: Kosova duhet t’ia japë Serbisë një...

Presidenti Hashim Thaçi ka dalë ne opinion javëve të fundit me idenë që në bisedimet e Brukselit ta prezantojë kërkesën e Luginës së Preshevës...

Kozara Kati: 12 vite betejë me plehrat

Qysh nga viti 2004 kur ka nisur historia e ardhjes së plehrave në Shqipëri, Kozara Kati, aktiviste e shoqërisë civile ka qenë kundra dhe...

Shkrimtarja Elif Shafak: Turqia nuk i bashkon më dy botët, është...

Elif Shafak, shkrimtarja më e shitur në Turqi, autore e librit më të fundit “Tre bijat e Evës”, është një grua me një finesë...

Eduard Selami: Kryetari Basha duhet të bëjë korrigjime

Kriza e refugjatëve është lajmi kryesor që po mbizotëron në zhvillimet e Ballkanit dhe ajo pritet të bëhet temë kryesore e takimit të nivelit...

Kryemadhi: Rama është i frikësuar nga çështja Tahiri

https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/1113900028735118/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, në një lidhje në “360 Gradë” në Ora News, shprehet se mbrojtja e Tahirit nga mazhoranca...

Selman Rushdie: S’ka më fatva! Tani bota reagon ndaj urrejtjes

Pas ngjarjeve dramatike në Paris, kam vënë re një reagim pozitiv nga ana e myslimanëve dhe jomyslimanëve, që nuk  e kisha parë kurrë më...

Edi Paloka: Në zgjedhje do e dërgojmë Ramën në PS

Flet për "Koha Jonë", kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka  Intervistoi: Redjon Shtylla Për kreun e Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka vendimi...

Jorida Tabaku: Modelet e mia (jo vetëm) politike

Gjykon se gjithsecili duhet të bëjë rrugëtimin e tij origjinal drejt qëllimeve personale, sigurisht edhe në politikë. E megjithatë një model femre e ka...

Alfred Trebicka: Të gjithë jemi nga pak diktatorë në vetvete

Një personash kompleks dhe shumë dimensional si “Arturo Ui”, lider, diktator, njeri human, demagog, etj, ishin këto cilësitë në petkun e së cilave u...

EDITORIAL

FORUM