Lunaçek: Çelësin e kanë politikanët e Kosovës

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, në një intervistë për Radio Evropa e Lirë ka thënë se përveç kushtit të demarkacionit për...

Musine Kokalari, simboli i sakrificave të vajzave dhe grave në diktaturë

Flet, Mimoza Dajçi, themeluese e Organizatës së Gruas The Women's Organization në SHBA Intervistoi: Albert Vataj Nga përtej Atlantiku, nga toka e premtuar e kauzave të...

Ministrja Klajda Gjosha: Mbi 87 % e shqiptarëve e duan...

 Znj. Gjosha, në takimin e dialogut të lartë Shqipëri – BE, cila do të jetë tema kryesore dhe a do të ndikojë situata politike...

Tavo: Maxhoranca të mendojë për reformat dhe qytetarët. Ka kohë për...

Deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo: Në 2017, LSI jo vetëm do vazhdojë të jetë forcë e parë në qark, por do e dyfishojë rezultatin...

Halim Kosova: Ja si më “rrëmbyen” me helikopter

Ka 25 vite që dëgjojmë të njëjtat gjëra, ujë 24 orë etj. Etj. Ju prapë këtë premtim jepni? – Në fushata mund të thërrasësh specialist...

Shkarkimi i 4 ministrave. Bregu: Tentativë e Ramës për t’i treguar...

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu ishte e ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në ‘News24’, ku ka folur për protestën...

PD: Këshilltarët demokratë në Bashkinë e Tiranës do djegin mandatet publikisht

Diçka po luhet në kupolën e selisë blu. Siç duket para se grupi parlamentar demokrat në parlament të vendosë për djegien masive të mandatëve...

Shtyrja e negociatave në 2019, Hahn u premton shqiptarëve “dritën jeshile”

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë premtoi se Shqipëria dhe Maqedonia do të hapin...

Testamenti i poetit Frederik Rreshpja

Intervistë me shkrimtarin Petrit Palushi, autorin e librit “Frederik Rreshpja, që s’e kuptuam kurrë” Frederik Rreshpja, jeta e këtij poeti të pazakontë, këtij tragjiku, nuk...

Edi Paloka: Pse duhet të shtyhen me disa muaj zgjedhjet

Kreu i Grupit Parlamentar demokrat, Edi Paloka, thekson se mjafton vetëm vullneti i shumicës parlamentare dhe i Kryeministrit Rama për përmbushjen e standardeve për zgjedhjet...

EDITORIAL

FORUM