E dielë, Shtator 23, 2018

Edita Tahiri: Serbia vazhdon të ndërhyjë në veri me strukturat e...

Gjatë këtij viti axhenda e dialogut ka qenë e përcaktuar nga axhendat zgjedhore në të dyja vendet edhe në Kosovë edhe në Serbi, por...

Deda: Mbyllja e shkollave, qeveri mjerane me shpjegime qesharake

Në një intervistë për "Koha Jonë", deputetja e PD-së, Albina Deda  Intervistoi: Redjon Shtylla Shqipëria ndodhet në një situatë të acartë, ku vendi është pushtuar nga...

Antonio Belusci: Ju tregoj Arbëreshët e Italisë, Greqisë dhe ritin bizantin...

Veprimtaria kombëtare e këtij Prifti arbëresh është e jashtëzakonshme, larg dritave të reklamave dhe zhurmës boshe ky shqiptar i madh i ka lënë Kombit...

Ministri Xhafaj nga Korça: Vettingu në polici do zbatohet sipas Ligjit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një vizitë sot në Korçë, ku ka folur për Vettingun në Polici dhe nisjen e procesit të...

Engel: “Tirana, Prishtina dhe Shkupi duhet të ndjekin rregullat demokratike”

Kongresmeni amerikan Eliot Engel deklaroi në Tiranë se ishte optimist për rrugën që mori reforma në sistemin e drejtësisë. Zoti Engel u takua me politikanët...

Floida Kërpaçi: Sistemi i drejtësisë në kaos totalisht, aksioni i opozitës...

Intervista e Deputetes së LSI-së, Floida Kërpaçi për emisionin “Intervista e Mbrëmjes në Channel One.   Seanca plenare nuk zgjati shumë, votimet e dy projektligjeve...

Dalia Grybauskaite: Ta mbështesim me të gjitha mjetet Ukrainën

Ukraina duhet të jetë në gjendje ta mbrojë veten, kur e sulmojnë hapur, thotë Presidentja e Lituanisë Dalia Grybauskaite në një intervistë ekskluzive me...

Ben Blushi: Nuk më joshin ministritë e qeverisë Rama

Shkrimtari dhe deputeti socialist, Ben Blushi gjatë një interviste të dhënë për emisionin E diell në Top Channel ka folur në lidhje me ndryshimet...

Petrit Vasili: Koha e fshehjes pas gishtit ka mbaruar

  Z. Vasili, pse Lëvizja Socialiste për Integrim vendosi që të ndërmarrë një nismë për të bërë publike çdo shpenzim dhe financim të saj? Në raportin...

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar flet për raportet me...

  Hidayet Bayraktar, Ambasadori i Turqisë në Tiranë flet në një intervistë ekskluzive për "KOHA JONE:Turqia nuk trembet nga asnjë shtet. Intervistoi: Qamil Xhani Lufta në Siri është...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët