E dielë, Nentor 18, 2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj nën pyetjet e Mustafa Nanos te...

I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abcnews, ministri Fatmir Xhafaj u pyet nga gazetari Mustafa Nano nëse mendonte njësoj si shumë shqiptarë që e...

Rama: Nesër do t’i dërgoj Presidentit propozimin për të dekretuar Sandër...

I ftuar në emisionin ''Real Story'' në Vizion Plus është Kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nesër do ti dërgojë Presidentit të...

Berisha: Vendi në udhëkryq dramatik. Greqia po hap kapitull konflikti me...

Në një intervistë për Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë se  vendi ndodhet në...

Xhafaj i përgjigjet Antimafies: Këtë vit do të zerohet kultivimi i...

Nga Vlora, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i ktheu përgjigje akuzave të opozitës lidhur me raportin e Antimafies italiane, duke thënë se brenda këtij...

Fleckenstein: Protestat janë të pranueshme, përsa kohë nuk ka dhunë

Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein intervistë ekskluzive për “Koha Jonë” Intervistoi: Redjon Shtylla Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë në PE,...

Paddy Ashdown: Pas Luginës së Preshevës, edhe shqiptarët e Maqedonisë bashkohen...

Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje dhe Hercegovinë, Paddy Ashdown, thotë se ideja për shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë është një “rrugë...

LSI rrëzon skemën e Ballës: Zero komunikim me PS

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili hodhi poshtë deklaratën e Taulant Ballës, i cili tha se ka një komunikim zyrtar me LSI...

Bastet dhe kazinotë, Mehmetaj: Rama i lidhur me bandat, 3 pyetje...

Intervistë për "Koha Jonë", deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Detyra jonë së pari është të rikthejmë dëshirën për të jetuar në Shqipëri dhe besimin...

Ish-ambasadori në SHBA, serbi Protiq: Rusia po e shfrytëzon Kosovën (Thaçin)...

*Milan St. Protiq është historian, ish-politikan dhe diplomat serb. Ai ka ligjëruar në fakultetet e SHBA, Kanadasë, Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë dhe Greqisë....

Duka: Qeveri e lodhur, nuk i shpëton dot ”sëmundjes” së mandatit...

Z. Duka, edhe pse gushti ka prodhuar një sasi jo të vogël ngjarjesh politike, pas pak ditësh fillon zyrtarisht sezoni i ri parlamentar; cilat...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste