E shtunë, Nentor 17, 2018

Ndreu: Dy muaj pasi marrin detyrën, ministrat e Brendshëm kujtojnë se...

Anëtari i Komisionit të Sigurisë, Pjerin Ndreu, njëherazi deputet i Partisë Socialiste ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin ’45 minuta’ në...

Rrokaj: Udhëheqja s’e ka kuptuar që investimi më fitimprurës është ai...

Deputeti i LSI-së për emisionin 7pa5 në Vizion Plus: Rrogat e mësuesve duhen dyfishuar Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj i cili vjen nga...

Psikologu: Rrjetet sociale, këto moçale ku jo gjithçka duhet besuar!

Ç’po ndodh me njerin pas takimit me rrjetet sociale? Ç’po ndodh me botën e tij, ndjesitë, perceptimet, psiqikën? Është padyshim mrekullia e komunikimit, por...

Rudina Xhunga: Si ka ardhur puna do e provojmë dhe ERTV

Pyetjes nëse do e provonte që ta zhvendoste emisionin “Dritare” në ERTV (në kanalin e kryeministrit Edi Rama), gazetarja Rudina Xhunga tha se si...

Zgjedhje të parakohshme, Gjosha: Xhafaj iku, tani radha e Ramës

LSI ka nisur intesivisht përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme lokale. Por ish- ministrja e Integrimit, deputetja Klajda Gjosha nuk i përjashton as zgjedhjet e...

Spahiu: Kjo maxhorancë do të shembet vetë përpara se të shembi...

Intervista e deputetit të LSI, Përparim Spahiu “Sot renditemi si vendi më i varfër në Europë, ku e vetmja shpresë është emigrimi. Shkoni një ditë...

Gjosha: Vendimi për mbylljen e lojërave të fatit i vonuar

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ftuar në studion e Ora News, tha se vendimi për mbylljen e lojërave të fatit është i vonuar....

Rrokaj: Shqiptarët po ikin, qeveria bën teatër

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj ka qenë i ftuar pasditen e sotme në News24 ku ka folur për të gjithë situatën...

Gjosha: Reforma zgjedhore, nuk ka rendësi sistemi, por goditja e fenomenit...

Intervista e deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha në ''Ora News''. Znj Gjosha nesër në parlament pritet që mazhoranca të votojë ligjin për lojrat e fatit,...

Bleinroth: Ballkani Perëndimor trafikon armë në BE dhe kudo ku ka...

DW: Z. Bleinroth, një nismë e udhëhequr nga Gjermani a dhe Franca, e mbështetur nga  BE -ja synon që deri në vitin 2024 të...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste