E mërkurë, Korrik 18, 2018

Shtyrja e negociatave në 2019, Hahn u premton shqiptarëve “dritën jeshile”

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë premtoi se Shqipëria dhe Maqedonia do të hapin...

Roth: BE nuk bën pazare me Shqipërinë, luftoni krimin e organizuar

Në një intervistë për DW, ministri gjerman i shtetit për Çështjet e Europës, Michael Roth ka folur për politikat e BE-së ndaj Shqipërisë e...

“Zëri Amerikës” fton ministrin Gjiknuri dhe e pyet për ndikimin rus...

Në Uashington duke nisur nga data 25 qershor deri në 29 qershor mbahet Konferenca Botërore për Gazin, një nga organizimet më të rëndësishme të...

Artur Zheji: Refugjatët, skenar përbindësh i qeverisë së Ramës

Analisti dhe gazetari Artur Zhej tha se me shumë mundësi pala shqiptare është vetëofruar për të pranuar emigrantët sirianë, një mënyrë kjo e kryeministrit...

Vendi në një spirale që minon, Gjosha: Dy opsione drejt BE-së,...

Flet për "Koha Jonë", ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha: LSI-ja ka qënë tejet konstruktive Intervistoi: Redjon Shtylla Politika në vend është në tensionin...

Berisha: Vendi në udhëkryq dramatik. Greqia po hap kapitull konflikti me...

Në një intervistë për Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha, bën thirrje për revoltë popullore për largimin e qeverisë. Berisha thotë se  vendi ndodhet në...

Malaj: Kauza e Teatrit s’ka kthim prapa. Rama s’mund të fshijë...

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj flet për debatin e djeshëm mes opozitës dhe Erion Veliajt, dhe se si do të vijojë aksioni i opozitës...

Braimllari: Rama e ktheu vendin nga një garantues sigurie, në eksportues...

Në një intervistë për gazetën ''Standard'', sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, thotë se Rama e ka kthyer Shqipërinë nga një kontributor stabiliteti dhe...

Marrëveshja për detin, Milo: Greqia optimiste. Pse “hesht” pala shqiptare?!

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, shprehet optimist se marrëveshja e Shqipërisë me Greqinë për delimitimin e kufirit detar do të arrihet së shpejti. Nisur...

Klajda Gjosha: Kushtet për integrimin, drejtësia duhet çliruar nga ndikimi politik

Ish-ministra e Integrimit, Klajda Gjoshe, është shprehur skeptike për hapjen e negociatave më bashkimin Europian në 26 qershor. Në një intervistë për Fax news, Gjosha...

EDITORIAL

FORUM