E hënë, Dhjetor 17, 2018

INTERVISTA/ Smajli: Gati të vesh sërish këpucët për të ndihmuar Vllazninë

Intervistoi: Rozalb Lika Vllaznia po kalon një ndër momentet më të vështira të historisë së saj. Klubi kuqeblu do të festojë 100 vjetorin e krijimit...

Integrimi, Gjosha: Rama të mos fajësojë BE, por të përmbushë detyrimet

Flet për "Koha Jonë", ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha: Bashkë me një grup ekspertësh, kemi lënë një dokument strategjik për çeljen e negociatave Intervistoi: Redjon...

Ilir Meta: 8 Dhjetori festë e gjithë shqiptarëve, demokracia pronë e...

Kjo është një festë e të gjithë popullit shqiptarë dhe e gjithë rinisë shqiptare, sepse demokracia është pronë e të gjithëve. Të gjithë kanë...

Jason Emert: Kur je me “shpatulla pas muri” duhet të protestosh

Kryetari i të rinjve të Partisë Republikane të Presidentit Trump, Jason Emert, ishte një nga personalitet e huaja që shprehu solidaritetin me protestën e...

Gjermeni: Ja strategjia e re e strehimit

Intervistë e ministres së Zhvillimit Urban, znj. Eglantina Gjermeni… Në dhjetë vitet e ardhshme (2016 – 2025) pritet të rritet 50 deri në 70% numri...

Dalia Grybauskaite: Ta mbështesim me të gjitha mjetet Ukrainën

Ukraina duhet të jetë në gjendje ta mbrojë veten, kur e sulmojnë hapur, thotë Presidentja e Lituanisë Dalia Grybauskaite në një intervistë ekskluzive me...

Vasili sulmon analistët: Kanë fantazi te pamatshme

  Për Petrit Vasilin, nënkryetar i LSI-së dhe kreu i Grupit Parlamentar të saj, koalicioni qeverisës ka vazhdimësi edhe pse mes dy partnerëve kryesorë, PS...

Rama: Nesër do t’i dërgoj Presidentit propozimin për të dekretuar Sandër...

I ftuar në emisionin ''Real Story'' në Vizion Plus është Kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nesër do ti dërgojë Presidentit të...

Dash Shehi: Ja kush janë fajtorët e humbjes në PD

  Z.Shehi, prej ditësh ka nisur një debat në Partinë Demokratike, ku disa nga krerët e PD­-së në rrethe po sulmojnë ish­ ministrat për mos...

Shpëtim Idrizi: Grekët vuajnë nga sëmundja “çdo gjë është greke”

Nga Ayhan Demir* Jemi mbledhur me rastin e 72 vjetorit të Genocidit të Çamërisë me Kryetarin e Parlamentit të Shqipërisë dhe Kryetarin e Partisë për...

EDITORIAL

FORUM