E hënë, Shkurt 18, 2019

Ylli Manjani rrëfehet në “Dritare” për veten dhe Edi Ramën

Një rrëfim i gjatë për veten, Ylli Manjani ka folur për angazhimin e tij në politikë që në PS e deri tek shkarkimi nga...

Lubonja: Kosova, shtet i dështuar‏

Është e qartë se shumica e atyre që nuk e pranojnë një Gjykatë Speciale nuk e kanë ndërgjegjen të pastër përpara ligjit. Është një...

Diana Çuli: Feminizmi është ideologji, jo letërsi

Virginia Woolf shprehej kohë më parë, se gratë kanë qenë të shtypura në letërsi dhe nuk ka qenë e lehtë për të depërtuar në...

Kristo Çipa: PD po shet interesat kombëtare në Himarë

Flet ish-kreu i PD në Himarë: Koalicioni me PBDNJ ka dëmtuar selinë blu Kristo Çipa ish-kreu i PD-së në degën e Himarës denoncon lëshimet...

Paskal Milo: Lash futbollin për “Zërin e Popullit”!

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni parë kurrë. Një bisedë pa doreza në shtëpinë e tij, për rininë, futbollin pasionin e tij të...

Erion Veliaj: Për drejtimin e PS-së më pyesni pas 20 vitesh

Kreu i Bashkisë tha dje në një intervistë për Eni Vasilin, se Bashkia do të mbledhë 100% të taksave vendore, do të kërkojë ashpërsimin...

“Australia ‘një mundësi që bie nga qielli’ për shqiptarët”

Mike Rann, ambasadori australian në Shqipëri, ishte në Tiranë për festimin e ditëve të Australisë. Njohës dhe studiues i çështjeve shqiptare, ai tregon për...

“Zëri Amerikës” fton ministrin Gjiknuri dhe e pyet për ndikimin rus...

Në Uashington duke nisur nga data 25 qershor deri në 29 qershor mbahet Konferenca Botërore për Gazin, një nga organizimet më të rëndësishme të...

Me albanologun zviceran Basil Schader

Nga Fran Gjoka/Albanologu Prof. Dr. Basil - Schader, është lindur në Cyrih të Zvicrës, më 19 tetor 1051, ku kreu shkollën fillore dhe gjimnazin...

Meta: Milo Gjukanoviç, kandidati më i mirë për shqiptarët në Mal...

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë dhënë për “Albanian Daily News” ka folur mbi zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, që mbahen më 13...

EDITORIAL

FORUM