E dielë, Shtator 23, 2018

Keti Bashhysa, një mëkatare me këmbë në tokë…

Intervistoi: Albina Gjergji Gjithmonë kam menduar, se nën lëkurën e një rebeleje, flenë tingujt e një shpirti të butë. Të një zemre plot ngjyra, që...

Tanja Fajon: Refugjatët, Shqipëria duhet të luajë rol të rëndësishëm

Zonja Fajon, ju jeni një vizitore e shpeshtë në Shqipëri dhe e keni parë Shqiëprinë të ndryshojë me kalimin e viteve duke qenë se...

Parlament i ri me 110 deputetë, Shehi: Pse duhen pasur frikë...

Kreu i LZHK-së dhe anëtari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Dashamir Shehi, deklaron në një intervistë për gazetën ''Panorama'', se forcat politike në Shqipëri...

INTERVISTA/ Rama nuk e mohon koalicionin me Bashën: Vendos sovrani

Kreu i PS-së njëkohësisht edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë të dhënë për SYRI.net në emisionin FAKT të gazetarit Çim Peka,...

Maksim Kona: Me LSI është koha për drejtimin e ri të...

Flet për "Koha Jonë", kandidati i LSI për zgjedhjet lokale në Kavajë, Maksim Kona Intervistoi: Redjon Shtylla Zgjedhjet e parakohshme lokale në Kavajë, mbahen më 25...

Prokurori Shkëlqim Hajdari dha dorëheqjen

Prokurori i Prokurorisë së Shkodrës, Shkëlqim Hajdari, njëkohësisht Kryetar i Shoqatës së Prokurorëve, i ka paraqitur dorëheqjen presidentit të Republikës Bujar Nishani, pesë ditë...

Hotelet me 5 yje, flet kreu i BERZH: Përmirësoni shërbimet

Flet Matteo Colangeli, Drejtori i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Shqipëri: Shqipëria duhet që t’i rezistojë tundimit të mbindërtimit në destinacionet e...

Meta: Plaga është aty, unë veçse e ledhatova për ta kujtuar

Ilir Meta dhënë për televizionin “ABC News” nga Athina Nga Robert Goro  Meta ju keni zhvilluar sot takimin me Kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras....

Jani Marka: Klasa politike, përgjegjëse për situatën

  Jani Marka: Klasa politike, përgjegjëse për situatën Është lajmi kryesor i ditës së sotme në të gjitha mediat, studentët protestojnë dhe sulmojnë Kryeministrin Rama me...

Personazhi që futi në “sherr” Bashën me Fevziun, Nika: Ja pse...

Leonardo Nika pretendon se ka qenë anëtar i Partisë Socialiste prej 17 vitesh, por tashmë është shkëputur prej saj duke iu bashkuar protestës së...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët