Ambasadorja Faber: Si i solla eshtrat e Mid’hatit nga SHBA në...

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Luli Faber, tregon të gjithë operacionin e kthimit në atdhe të eshtrave të Mid'hat Frashërit. E ftuar ekskluzive...

Deputetja e PD: E vërteta e sherrit me Ramën

Flet për " Koha Jonë", deputetja e PD-së, Albina Deda: Protesta dhe lënie mandatesh nga deputetë të PD-së janë shumë afër  Intervistoi: Redjon Shtylla Situata e...

Gazmend Kapllani: Greqia po rreshket në fashizëm, shqiptarët të bëjnë kujdes

Gazmend Kapllani një nga shqiptarët më të njohur në Greqi, për shkak se ishte njëri prej shumë pak shqiptarëve të përfshirë në jetën kulturore...

Enver Shëngjergji: Nga arti në komunizëm, tek b….e Çiljetës

Kompozitori i festivalit të 11-të në RTSH Enver Shëngjergji ishte i ftuar në studion e Roland Qafokut në emisionin “Debati në Channël 1”. Ai...

Basha: Ku ndryshon stili im nga ai i Berishës në fushatë

  “…Mendoj që Berisha është i kalibruar në qëndrimet e tij siç i takojnë një ish-presidenti, një ish-kryeministri dhe lideri historik i së djathtës...” Intervistoi: Sokol...

Rusia e gatshme për privatizimin e Alpetrolit

  Intervistë me Ambasadorin e Federatës Rusë në Shqipëri, Karpushin, dhënë korrespodentes tonë Marjana Doda. Z. Ambasador, së pari ju urojmë për detyrën e re në...

Ish-luftëtari shqiptar i penduar i ISIS: Na paguanin 30 dollarë në...

  Një ish- luftëtar shqiptar, pjesëmarrës i organizatave terroriste në Siri, rrëfen mbi ekzistencen  e grupeve terroriste që përleshen mes tyre, pa një strategji të...

Meidani: PS dhe PDIU nuk bëjnë 70 mandate në zgjedhjet e...

Flet për "Koha Jonë", ish-Presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani: LSI ka mbështetje elektorale më të lartë se PS. Kryeministrin e propozon partia me më...

Lorenc GOGA, në gjurmët e suksesit të paraardhësve…

Albina Gjergji Nëse me të vërtetë e dëshiron çelësin e suksesit, fillo duke vepruar të kundërtën e asaj çfarë gjithë të tjerët bëjnë. Nuk e...

Tefta Radi: Intervista ime me Nënë Terezën që nuk u transmetua...

Zonja Radi, këto ditë Nënë Tereza është shpallur e shenjtë, dhe ky lajm ka pushtuar botën, por dua të kthehem 27 vite pas, kur...

EDITORIAL

FORUM