E martë, Shtator 25, 2018

Nishani: Ligj organik për Presidentin

Një ligj i tillë, si dhe reformimi i kuadrit ligjor në kuadër të reformës në drejtësi mund të ishte një zgjidhje përballë përplasjes ndërinstitucionale,...

Wolfgang Petritsch: Edi Rama do të dijë të tejkaloj artistikisht të...

Postimi i plotë i këshilltarit të Kryeministri, Fate Velaj: Sot në zyrën e tij, përpara se unë të nisem për New york e Ohio...

“Romani, borxhi braktisjes që unë po ia shlyej Shqipërisë sime”

  Jeta Vojkollari autorja e romanit “Djalli që Pagova për Këshillë”, në një intervistë për “Koha Jonë” flet për arsyet e botimit të këtij libri,...

Musliu: S’ka kompromis për flamurin, Lugina pret mbështetje nga Tirana e...

Në një intervistë  në “Ora News”, Mysliu tha se shqiptarët nuk do të bëjnë asnjë kompromis me Serbinë për flamurin kombëtar, i cili është...

Genc Kojdheli: Thelbi i reformës në punësim, fokusimi te arsimi profesional”

Intervistoi: Viola Thoma Numri i vendeve të punës të shpallura nga Shërbimi Kombëtar është gati trefishuar dhe numri i vizitorëve është më shumë se dyfishuar....

Kodheli: Edhe Shqipëria rrezikohet nga ISIS, po punojmë fort për sigurinë...

Më tej, ajo shtoi se Shqipëria ka nisur nga modernizimi i Forcave të Armatosura dhe se pikërisht modernizimi është në krye të prioriteteve, me...

Adriatik Llalla: Nuk e dimë ku kanë përfunduar paratë e vjedhura...

Shqipëria është një vend ku lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, ndonëse është shpallur si përparësi nga qeveri të ndryshme, ende nuk ka...

Fevziu: Kam kohë për të gjitha pasionet e mia!

 Blendi Fevziu tashmë është një ikonë e gazetarisë shqiptare dhe një fyrmëzim për të rinjtë që duan të merren me gazetari dhe publicistikë. Ka intervistuar...

Mesila Doda: S’e kemi opozitën gjëkundi. Konferencat nuk zëvendësojnë grupin parlamentar

Mesila Doda thekson se zërat kritikë ndaj bojkotit të opozitës në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së janë të shumtë. Sipas saj, opozita aktualisht...

Saimir Pirgu: Fati në karrierë vjen një herë, herën e dytë...

Talenti pa diskutim e sidomos puna dhe kërkimi yt si artist për të bërë gjithmonë më të mirën, pa u vetëkënaqur për arritjet e...

EDITORIAL

FORUM