E dielë, Shtator 23, 2018

Musliu: S’ka kompromis për flamurin, Lugina pret mbështetje nga Tirana e...

Në një intervistë  në “Ora News”, Mysliu tha se shqiptarët nuk do të bëjnë asnjë kompromis me Serbinë për flamurin kombëtar, i cili është...

Genc Kojdheli: Thelbi i reformës në punësim, fokusimi te arsimi profesional”

Intervistoi: Viola Thoma Numri i vendeve të punës të shpallura nga Shërbimi Kombëtar është gati trefishuar dhe numri i vizitorëve është më shumë se dyfishuar....

Kodheli: Edhe Shqipëria rrezikohet nga ISIS, po punojmë fort për sigurinë...

Më tej, ajo shtoi se Shqipëria ka nisur nga modernizimi i Forcave të Armatosura dhe se pikërisht modernizimi është në krye të prioriteteve, me...

Adriatik Llalla: Nuk e dimë ku kanë përfunduar paratë e vjedhura...

Shqipëria është një vend ku lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, ndonëse është shpallur si përparësi nga qeveri të ndryshme, ende nuk ka...

Fevziu: Kam kohë për të gjitha pasionet e mia!

 Blendi Fevziu tashmë është një ikonë e gazetarisë shqiptare dhe një fyrmëzim për të rinjtë që duan të merren me gazetari dhe publicistikë. Ka intervistuar...

Mesila Doda: S’e kemi opozitën gjëkundi. Konferencat nuk zëvendësojnë grupin parlamentar

Mesila Doda thekson se zërat kritikë ndaj bojkotit të opozitës në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së janë të shumtë. Sipas saj, opozita aktualisht...

Saimir Pirgu: Fati në karrierë vjen një herë, herën e dytë...

Talenti pa diskutim e sidomos puna dhe kërkimi yt si artist për të bërë gjithmonë më të mirën, pa u vetëkënaqur për arritjet e...

Gjovalin Shkurtaj: Askush s’do t’a gëlltiste poshtërimin dhe racizmin serb

“Unë mendoj se përgjatë gjithë 40 minutave të para, ndeshja ishte jashtë çdo parametrash njerëzorë për t’u luajtur. Dhe prapëseparapë, ata djem azganë, gjetën...

Floriana Garo: Jeta është treguar bujare me mua

Padyshim moderatorja e njohur Floriana Garo është një nga vajzat më simpatike dhe të dashura të ekranit tonë. E ëmbël dhe me një buzëqeshje...

Arben Ahmetaj: Shqipëria ka paraqitur projekte konkrete në Beograd

Interviste me Arben Ahmetaj , minister i Zhvillimit Ekonomik te Shqiperise DW: Cilat janë pritjet e delegacionit shqiptar nga këto takime? Arben Ahmetaj: Konferenca rajonale e...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët