E mërkurë, Shtator 19, 2018

Delawie: Dhuna në Kuvend dëmtoi Kosovën ndërkombëtarisht

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, tha se kundërthëniet e sajuara rreth demarkacionit të kufirit me Malin...

Boldrini: Të ndiqet shembulli i Kukësit për refugjatët e luftës

"Lufta e Ftohtë? Zgjidhja vetëm përmes dialogut" Kryetarja e Dhomës se deputetëve të Italisë, Laura Boldrini gjatë vizitës së saj në Kukës ku u nderua...

Ekonomi: Shqipëria, rritje të qëndrueshme ekonomike edhe në 2017

Flet Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi  *** Viti 2016 ishte një vit me shumë sfida për ekonominë shqiptare. Padyshim i tillë...

Gjiknuri: Ndërtimi i rrugëve me kapital privat dhe buxhetin e shtetit

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, në një intervistë për Top Channel ka komentuar projektet e reja në infrastrukturë.  Intervistoi : Donald Jorgoni Z.Ministër, po kalon...

CDU/CSU: Nuk mund të dënohet ministri Xhafaj për fajet e vëllait

DW (shqip): Zoti Frei, deri tani grupi i punës i deputetëve të CDU/CSU në Bundestag nuk është shprehur qartë pro ose kundër çeljes së negociatave të anëtarësimit...

Transformimi i Tiranës: Nga sundimi komunist, në një qytet për fëmijët

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dhënë një intervistë për “Apolitical” lidhur me kryeqytetin e Shqipërisë dhe qasjen e tij të re. Në shkrimin e saj,...

“Fundjavë për bamirësi”

Flasin për “Koha Jonë” lidhur me nismën më të re të bamirësisë, dy iniciatorët Arbër Hajdari dhe Ilir Hoxholli Intervistoi: Sidorela Lepri “Fundjavë Ndryshe” është...

Si në përralla… me Bledi Strakoshën

Intervistoi: Albina Gjergji   - Gazetari dhe prezantuesi i njohur rikthehet pas në kohë, duke ndarë me lexuesit eksperiencat profesionale dhe projektet e radhës, të lidhura...

Sekretari Britanik i Mbrojtjes: NATO e gatshme të mbrohet nëse sulmohet...

Sekretari Britanik i Mbrojtjes Michael Fallon ka deklaruar se nuk do të heqin sanksionet ndaj Rusisë derisa të respektojë marrëveshjet. Në një intervistë dhënë gazetares...

Lorenc GOGA, në gjurmët e suksesit të paraardhësve…

Albina Gjergji Nëse me të vërtetë e dëshiron çelësin e suksesit, fillo duke vepruar të kundërtën e asaj çfarë gjithë të tjerët bëjnë. Nuk e...

EDITORIAL

FORUM