E martë, Nentor 13, 2018

Berisha: Pse i thashë “JO” Ilir Metës për President

Në një intervistë për gazetaren Mirela Milori të ABC sepse ish-kryeministri Sali Berisha ka zbardhur për herë të parë dy kërkesa të bëra nga...

Isa Mustafa: Prioritet, nxitja e zhvillimit ekonomik dhe ndërtimi i shtetit...

Në një intervistë për Deutsche Welle kryeministri i ri i Kosovës, Isa Mustafa, flet për qëndrueshmërinë e koalicionit LDK-PDK, prioritetet e qeverisë së tij,...

Andreas Schockenhoff: Gjermania kundër influencës ruse në Serbi, Kosovë…

Berlini është shqetësuar me rritjen e influencës ruse në Ballkan, në veçanti në Serbi. Lidhur me këtë flet për Deutsche Welle-n, Andreas Schockenhoff, nënkryetar...

Berisha: Patozi dhe Topalli shmangën veten. Basha të ruajë zërin në...

Sali Berisha thotë se dy ish-nënkryetarët e PD-së, Astrit Patozi dhe Jozefina Topalli, nuk janë shmangur nga Lulzim Basha. Sipas tij, ata vendosën që të...

Edi Rama: Politika në Shqipëri, tani është edhe art

Edhe arti dëshiron pjesën e vet. Këtë e konfirmon  Edi Rama, në zyrën e tij të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë,në një intervistë për...

Isa Mustafa: Koalicioni me PDK-në i vështirë, por s’kishte rrugë tjetër

Zoti Kryeministër, ju sot morët përsipër drejtimin e qeverisë së re të Kosovës që përbëhet nga dy parti rivale të vjetra. Si prisni funksionimin...

Andreas Schockenhoff: Koalicioni i ri, zgjidhja më e mirë për...

Në Kosovë u krijua të hënën (08.12) koalicioni mebazë të gjerë ms PDK-së dhe LDK-së. Ju edhe vet keni qenë së fundi në Kosovë...

Mesila Doda: Statuti i PD s’parashikon largimin e kreut nëse humb...

Sot është 8 dhjetori, ju kam ftuar si një prej deputetëve që kanë qenë pjesëtar i lëvizjes studentore që u kurorëzua me rrëzimin e...

Ilir Meta: 8 Dhjetori festë e gjithë shqiptarëve, demokracia pronë e...

Kjo është një festë e të gjithë popullit shqiptarë dhe e gjithë rinisë shqiptare, sepse demokracia është pronë e të gjithëve. Të gjithë kanë...

Geti: Ja e vërteta për lidhjen me Marina Vjollcën

Instagram reperi i quan të fabrikuara e storia e publikuar nga Prive për të është një shpifje. Menjëherë pas publikimit të kësaj storie Telegrafi kishte raportuar...

EDITORIAL

FORUM