E mërkurë, Shkurt 20, 2019

Mjeku Kristi Morcka, 45 vjet në shërbim të njerëzve

  Intervistë me Prof. Assoc. Kristi Morcka, Drejtor Mjekësor, Shef i Internit (Patologjisë), Urgjencës dhe Reumatologjisë në Spitalin “HYGEIA” në Tiranë Me 45 vjet punë, Kristi...

Kryeparlamentari: Opozitën e respektojmë, por s’mund ta llastojmë

Doja ta nisnim bisedën me këmbënguljen e PD-së që kërkon dorëheqjen tuaj nga posti i Kryetarit të Kuvendit për t’i hapur rrugë të lirë...

Fevziu: Librat e parë i kam shkruar me stilografin që ma...

Pas Enver Hoxhës dhe Ahmet Zogut, gazetari Fevziu paralajmëron një biografi të re politikani, por jo për ata që janë ende aktivë A ia bëni...

Devis Xherahu: Femra është oksigjen në jetën e një mashkulli

Intervistoi: Albina Gjergji Është padyshim një nga këngëtarët më aktivë dhe të kërkuar në tregun muzikor shqiptar. Pas prezantimeve të shumë këngëve në Festivale të...

Servet Pëllumbi: Ku vepron vota e lirë nuk ka vend as...

Ish-kryeparlamentari Servet Pëllumbi dhe një nga figurat historike të PS-së, flet në një intervistë për TemA TV, në lidhje me zhvillimet e fundit politike...

Artur Roshi: Shqiptarët dinë të protestojnë, por jo të votojnë

Nga Fernada Cenko Kryetari i Ballit Demokrat Kombëtar Artur Roshi i është kundërpërgjigjur deklaratës së Ramës ku tha se nuk bëj koalicion me ballistët. Në...

Sqarim i plotë dhe pa boshllëqe për çështjen “Doshi”

Kryetari i Komisionit për Çështjet e BE në Bundestagun Gjerman, Gunther Krichbaum, kërkon sqarim të plotë dhe pa boshllëqe të "aferës Doshi". Ai thotë...

Blerina Gjylameti: Zgjedhjet lokale, gratë çelësi i suksesit për të majtën

Intervista/Flet për “Koha Jonë” deputetja e PS-së lidhur me zgjedhjet e fundit lokale dhe aktualitetin e fundit politik në vend Kuvendi i Shqipërisë kthehet gjithnjë...

Kërcënoi se do hidhej nga pallati, po të mos e ftone...

Blendi Fevziu ka pasur të ftuar dje një 24-vjeçar nga Balldreni i Lezhës, i cili hipi në një pallat tetë katësh dhe kërcënoi se...

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi: Feja e shqiptarëve është shqiptaria

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi në një intervistë në Turqi, Genci Muçaj, botuar nga gazeta “Eurazia Review”, thotë se marrëdhëniet mes vendit tonë dhe...

EDITORIAL

FORUM