E mërkurë, Nentor 21, 2018

Ligji i Teatrit, Vasili: Shumicës nuk ia mban ta rrëzojë dekretin,...

Petrit Vasili: Kriminalizimi qeveritar ka lënë vendin pa investime të huaja, në shkretim ekonomik dhe rrënim shoqëror Kryetari i grupit të LSI, Petrit Vasili ishte...

Gëzim Tushi: Integrimi i femrës në shoqëri tregues i emancipimit të...

  Sociologun Gëzim  Tushi, në një intervistë për “Koha Jonë” flet për rolin e femrës në shoqërinë shqiptare dhe si mund të zhivllohet më tej...

Eurodeputeti Eduard Kukan: Kujdes me emërimin e drejtorit RTSH

Eurodeputeti Eduard Kukan, ka bërë të ditur se do të prezantojë një amendament të ri për rezolutën e integrimit të Shqipërisë në BE për...

Lindita Lati: “Konkurenca e pandershme, problem evazioni fiskal”

“Autoriteti i Konkurencës e konsideron si shumë problematike konkurrencën e pandershme që shkaktohet nga evazioni fiskal, mosrespektimi i standarteve të cilësisë së produkteve, trajtimi...

Ristani: PD s’ka përplasje me SHBA e BE. Rama ishte dakord...

Intervistë për "Koha Jonë", sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani  Intervistoi: Redjon Shtylla/Tensioni politik është në pikën më të nxehtë. Dështimi i takimit mes...

Erisa Xhixho: LSI do jetë forcë e parë. Do t’i japim...

Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho, në emisionin “Koha për tu zgjuar” me gazetarin Bashkim Hoxha në “News 24” ka...

Topi: PS-LSI mund të rinegociojnë për zgjedhjet

Për kreun e FRD, Bamir Topi koalicioni aktual qeverisës që kryesohet nga dy forcat politike, PS dhe LSI do të vazhdojë mandatin deri në...

Ylli Bufi: Mehmet Shehu helmoi babain tim, pas letrës që i...

  Ish-kryeministri Ylli Bufi thotë se një ish-kryeministër tjetër gjatë regjimit komunist, Mehmet Shehu, i ka eleminuar me helmim babain e tij, Sokrat Bufi në...

Tushaj: Institucioni i kryeministrit, më qesharaku në Shqipëri

Intervista e deputetit të LSI-së, Viktor Tushaj në emisionin “7pa5”, Vizion Plus Marrëdhënia me Parlamentin, kjo marrëdhënie e kushtëzuar me Parlamentin, edhe sa do të...

Nishani: Nënë Tereza, dhuratë që kombi shqiptar i bën mbarë njerëzimit

Intervistë e Presidentit e të Republikës dhënë për “Radio Vatikanin” Gjatë vizitës së tij në Vatikan Presidenti Bujar Nishani pati takime me Atin e Shenjtë,...

EDITORIAL

FORUM