Besnik Mustafaj: Berisha nuk duhet të jetë pjesë e ekipit të...

Pas prezantimit të romanit, “Ëndrra e doktorit”, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shkrimtari Besnik Mustafaj ka zbuluar disa nga “të fshehtat” e personazhit...

Shpresa Beka, sakrificat dhe arritjet e një sopranoje të guximshme

(Intervistoi: Albina Gjergji) “Një jetë me klasikët”, kështu është titulluar koncerti vokalistik i mbajtur në Teatrin Kombëtar të Operas dheBaletit të shtunën që lamë pas,...

“Rama me sulme brutale”, Duka: “Pakti për Universitetin”, veprim okult i...

Flet për "Koha Jonë" deputetja e PD-së, Valentina Duka: 16 shkurti, dita e një kontrate të re politike Intervistoi: Redjon Shtylla "Qeveria ka filluar një fushatë...

Partizanja 90-vjeçare, sot “Dëshmitare e Jehovait”

Makbule Dervishi para dy javësh mbushi 90 vjeç. Ajo ka jetuar gjithë periudhat më të rëndësishme të Shqipërisë dhe sot, në 5 maj, vendos...

Foto Strakosha tregon Thomasin: Në ndeshjen Juventus-Lazio më ikën 10 vite...

Një shprehje e vjetër thotë: “Nxënësi duhet të bëhet më i mirë se mësuesi në jetë”. Në futboll kjo shprehje merr shpeshmazi kuptim, në...

Safet Gjici: Kamza dhe Paskuqani, më pranë se kurrë ndryshimit të...

Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Europiane” për bashkinë Kamëz, Safet Gjici  para zgjedhjeve lokale  të 21 qershorit, duket se sfidën më të madhe të...

De Biazi: “Dua pasaportë, jam martuar me një shqiptare”

Trajner i Kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, i është përgjegjur pozitivisht kërkesës për një intervistë ndryshe për faqen zyrtare të “Tifozave Kuq e Zi”....

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi: Feja e shqiptarëve është shqiptaria

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi në një intervistë në Turqi, Genci Muçaj, botuar nga gazeta “Eurazia Review”, thotë se marrëdhëniet mes vendit tonë dhe...

Sherefedin Shehu: Trafiku i drogës dhe rishikimi i marrëveshjes për skanimin...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Sherefedin Shehu: "Muaji shkurt dhe mars, data të mundshme për protesta masive" Intervistoi: Redjon Shtylla- Deputeti i Qarkut të...

Viktor Tushaj: Burimet natyrore, ja potencialet e Shqipërisë

Intervistë me Drejtorin Ekzekutiv të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore (AKBN) Viktor Tushaj, Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore në një intervistë për “TV...

EDITORIAL

FORUM