E martë, Nentor 13, 2018

Trajneri De Biazi analizon 2014-ën: Hysaj më i miri

Është një 2014 nën siglën e pozitivitetit. Kësisoj e shikon dhe analizon trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi vitin që po lëmë pas, duke...

Zannier: OSBE krijon kushte, nuk e vendos paqen

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Lamberto Zannier thotë se zbatimi i marrëveshjes së Minskut është mundësi e mirë për zgjidhjen e krizës në Ukrainë....

Thaçi: Kosova është njohur nga Serbia!

Ministri i Jashtëm i Kosovës dhe ish-kryeministri Hashim Thaçi është optimist që shpejt do të vijë dita që Serbia do ta njohë Kosovën, raporton...

ISIS:Eshte ceshtje kohe, por do ta pushtojme Europen!

Një gazetar gjerman ka depërtuar brenda territorit të ISIS, dhe ka marrë në pyetje luftëtarët e grupit islamik, të burgosur dhe njerëz të tjerë...

Ramush Haradinaj: Askush nuk mund të shfajësohet për gjendjen në Kosovë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se askush nga udhëheqësit politik dhe institucional...

Basha: Marrëveshje për dekriminilazimin dhe mirëfunksionimin e Parlamentit‏

Intervistë e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Brukseli ku mori pjesë në punimet e Samitit të Partive Popullore Europiane   Pyetje: Partia Europiane Popullore...

Flet ish-diplomati i parë hebre në Tiranë: “Dimë t’i dallojmë shqiptarët...

Ambasadori Ehud Gol, ish-diplomati i parë hebre në Tiranë dhe ish-këshilltari diplomatik i presidentit të Izraelit, tregon pas shumë vitesh marrëdhëniet tona dhe të...

Zhani Ciko: Muzika shqiptare ka shpirtin e kombit tonë

Nga Skender Minxhozi Muzikanti i njohur dhe ish-drejtori i TKOB, komqenton tendencat dhe progresin e muzikës tonë pa harruar të evokojë të shkuarën e artit...

Pandeli Majko: Po, jemi përfshirë në operacionet e CIA-s

Deputeti socialist, Pandeli Majko flet për rrjetin e njohur amerikan, Fox News Cili ka qenë roli i Shqipërisë në programin amerikan të arrestimeve? Shqipëria ka qenë...

Fethullah Gylen: Turqia, nga një vend demokratik, në një shtet parti

Gazeta e dytë me tirazhin më të lartë në Gjermani, Suddeutsche Zeitung, ka publikuar dje një intervistë të kryer me mendimtarin Fethullah Gylen, çka...

EDITORIAL

FORUM