E dielë, Shkurt 17, 2019

Reagojnë komunistët, Muharrem Xhafa: Mos e prekni Enverin

Intervistoi: Sidorela Lepuri Pak ditë më parë, kryetari i Shoqatës së Bashkuar të Veteranëve, Rrahman Parllaku i ka dërguar një kërkesë Kuvendit për heqjen e...

Skënder Minxhozi: Arrestimi i deputetëve, fundi logjik i nivelit të lartë...

Prokuroria dorëzoi në Gjykatën e Lartë kërkesën për vlerësimin e arrestit të dy deputetëve, Tom Doshi dhe Mark Frroku. Për të diskutuar mbi këtë...

Arrestimet e Doshit e Frrokut, Fleckenstein: Të presim rezultat e prokurorisë

Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë në PE dhe zv. president i grupit S&D komenton zhvillimet e fundit pas arrestimit të dy deputetëve të Kuvendit...

Rrahman Parllaku: Pse duhen hequr dekoratat dhe titujt për Enver Hoxhën

Gjenerali që luftoi fashizmin dhe sfidoi komunizmin, kërkesë zyrtare Kuvendit për dënimin e figurës së ish-diktatorit Kryetari i Organizatës së Bashkuar të Veteranëve të Luftës...

Koço Kokëdhima: Kanabisi do legalizohet në Shqipëri, por do jetë vonë...

Deputeti i qarkut të Vlorës, Koço Kokëdhima, deklaroi mbrëmë në emisionin “Tonight Ilva Tare” se qeveria e majtë ka trashëguar koncesione skllavëruese nga qeveria...

Mjeku Kristi Morcka, 45 vjet në shërbim të njerëzve

  Intervistë me Prof. Assoc. Kristi Morcka, Drejtor Mjekësor, Shef i Internit (Patologjisë), Urgjencës dhe Reumatologjisë në Spitalin “HYGEIA” në Tiranë Me 45 vjet punë, Kristi...

Mjeku Kristi Morcka, 45 vjet në shërbim të njerëzve

  Intervistë me Prof. Assoc. Kristi Morcka, Drejtor Mjekësor, Shef i Internit (Patologjisë), Urgjencës dhe Reumatologjisë në Spitalin “HYGEIA” në Tiranë Me 45 vjet punë, Kristi...

Kryeparlamentari: Opozitën e respektojmë, por s’mund ta llastojmë

Doja ta nisnim bisedën me këmbënguljen e PD-së që kërkon dorëheqjen tuaj nga posti i Kryetarit të Kuvendit për t’i hapur rrugë të lirë...

Fevziu: Librat e parë i kam shkruar me stilografin që ma...

Pas Enver Hoxhës dhe Ahmet Zogut, gazetari Fevziu paralajmëron një biografi të re politikani, por jo për ata që janë ende aktivë A ia bëni...

Devis Xherahu: Femra është oksigjen në jetën e një mashkulli

Intervistoi: Albina Gjergji Është padyshim një nga këngëtarët më aktivë dhe të kërkuar në tregun muzikor shqiptar. Pas prezantimeve të shumë këngëve në Festivale të...

EDITORIAL

FORUM