E premte, Nentor 16, 2018

Braçe i njeh Berishës vendosmërinë: Me Ramën mund të “thyhemi”për parime

I njohur për shpirtin e tij opozitar dhe rebel njëkohësisht, gazetari që më tej mori udhën e politikës nismat i çon deri në fund,...

“Ne ballkanasit dimë mirë vetëm si të zihemi”

Intervistoi Ben Andoni   Jovan Nikolaidis: Ne ballkanasit dimë mirë vetëm si të zihemi Ju shquheni për një shikim interesant të Ballkanit. A është ky gadishull burim i...

Moisiu: Si na humbi Nano pas zgjedhjeve të 2005-s dhe biseda...

Ish-presidenti i vendit, Alfred Moisiu, rrëfen një prej momenteve më të vështira në ushtrimin e detyrës. Kur pas zgjedhjeve të 2005-s u krye rrotacionipolitik, Fatos Nano...

Imzot Rrok Mirdita: Dosjet të hapen me kritere, por jo gjueti...

Të hapen dosjet, por të mos krijojmë gjueti shtrigash. Kështu ka deklaruar Arqipeshkvi mitropolit Tirane-Durrës, Imzot Rrok Mirdita. Në studion e “Tonight Ilva Tare”,...

Jahjaga: Institucionet të rikthejnë besimin e humbur të qytetarëve

"Dua të besoj se institucionet e përgjegjshme të Kosovës, do të ndryshojnë për të mirë jetën e qytetarëve të vendit, fëmijët e të cilëve...

Dr. Stoforou: Shqipëria është surpriza më e bukur e viteve të...

Flet Dr. Kostandia Stoforou, një nga neurokirurget më të mira greke që punon në Shqipëri   Me një karrierë brilante në spitalet më të mira në...

Trajneri De Biazi analizon 2014-ën: Hysaj më i miri

Është një 2014 nën siglën e pozitivitetit. Kësisoj e shikon dhe analizon trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi vitin që po lëmë pas, duke...

Zannier: OSBE krijon kushte, nuk e vendos paqen

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Lamberto Zannier thotë se zbatimi i marrëveshjes së Minskut është mundësi e mirë për zgjidhjen e krizës në Ukrainë....

Thaçi: Kosova është njohur nga Serbia!

Ministri i Jashtëm i Kosovës dhe ish-kryeministri Hashim Thaçi është optimist që shpejt do të vijë dita që Serbia do ta njohë Kosovën, raporton...

ISIS:Eshte ceshtje kohe, por do ta pushtojme Europen!

Një gazetar gjerman ka depërtuar brenda territorit të ISIS, dhe ka marrë në pyetje luftëtarët e grupit islamik, të burgosur dhe njerëz të tjerë...

EDITORIAL

FORUM

Ç’gallatë!