E entje, Shtator 20, 2018

Kadare: Pse nuk kam pranuar asnjëherë të jem President

Sprova e tij e fundit letrare “Mëngjeset në Kafe Rostand- motive nga Parisi” lajmërohet si suksesi i radhës i një autori që mund të...

Presidenti i ri i Rumanisë: S’do të ketë më korrupsion në...

Zoti President, ju i fituat zgjedhjet në Rumani me diferencë të thellë, edhe pse në të gjitha sondazhet thuhej se favorit ishte kryeministri Viktor...

Christian Lange: Nuk mjafton vetëm të shkruhen ligjet por ato duhet...

Christian Lange: Në qershor të këtij viti Ministri i Drejtësisë së Shqipërisë, z. Naço ishte për një vizitë në Berlin. Ministri Federal i Drejtësisë...

Gent Shkullaku, drejtuesi i agjensisë së fotove dhe lajmeve, më prestigjiozja...

Media tashme eshte  e shumellojshme ne Shqiperi. Ka media audiovizive dhe te shkruara, por mbi te gjitha duhet , pervec gazetareve, edhe agjensia e...

Ambasadori Melo: Marrëdhëniet Shqipëri–Kroaci, në një fazë të re

Cilat janë projektet e ambasadës shqiptare në Kroaci, përsa i përket forcimit të të drejtave të shqiptarëve që jetojnë në Kroaci? Së pari ju falenderoj...

Xhufi: 70-vjetori i Çlirimit po banalizohet, shfaqjen e Enver Hoxhës vetëm...

Zoti Xhufi, në një opinion të fundit për Javën,  profesor Puto shprehet thellësisht i zhgënjyer me përgatitjet anemike që po bëhen për 70 vjetorin...

Shkencëtari shqiptar që bëri të flasë Perëndimin

Nga Skënder Minxhozi, JAVA   Doktor Kabashi, ju jeni një kërkues tashmë i afirmuar në Kanada dhe jashtë saj, në fushën e studimit të shkaqeveqë çojnë...

Igli Tare: Edhe një herë për dhunën dhe mikpritjen serbe

Nga Skënder Minxhozi Si ndiheni te Lazio pas një dekade që keni kaluar në këtë klub? Është viti i dhjetë këtu dhe më duhet të pranoj...

Vasili: Vizita e Ramës në Preshevë, pozitive

Në gjykimin tuaj, vizita e kryeministrit Rama i përmirësoi, marrëdhëniet midis Tiranës dhe Beogradit apo i la aty ku ishin? Ky është një diskutim...

Bushati: S’ishte provokim. Të punojmë për interesat e përbashkëta

TCH: Pati një reagim të ashpër të Vuçiç që e cilësoi provokim deklaratën e Ramës për Kosovën… Ditmir Bushati, Ministër i Jashtëm: Duhet të ishte diçka...

EDITORIAL

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes