E dielë, Shkurt 17, 2019

Don Marjan Paloka: Bashkëjetesa ndërfetare jo kulturë, por instikt shumë i...

  Don Marian Paloka është famullitar në Fiesole në Firence të Italisë, por kjo nuk e ka penguar aspak të vihet në polemikë me akademike,...

Vuk Drashkoviç: Serbia jeton me histori të falsifikuar

  Në një intervistë me Anadolu Agency, shkrimtari dhe kryetar i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe, Vuk Drashkoviç foli për "vrasjen e Jugosllavisë", dhe pasojat e...

Lubonja rrëfehet për emisionin e ri dhe ndarjen nga Klani

  Pak ditë më parë lajmi se Fatos Lubonja po niste një emision të vetin brenda lajmeve te Agon Channel, bëri xhiron e gjithë mediave....

Keti Bazhdari: Shkodranët u lodhën duke votuar djathtas

    Sidorela Lepuri Keti Bazhdari është kandidatja e parë e zyrtarizuar nga koalicioni i majtë për zgjedhjet e 21 Qershorit. Kjo konfirmim e ka nxitur atë...

“Të shpërndahet parlamenti”

  Sekretari i Përgjithshem i FRD, Gazmend Oketa, flet për procesin e dekriminalizimit të politikës dhe koalicionin me PS-në   Fernada Cenko   Arsyet e hyrjes në parlament të...

Gjergj Bojaxhi: S’kam hyrë në garë për të bërë lojën e...

  Partitë politike nuk mund të përfaqësojnë interesat e qytetarëve shqiptarë. Kështu u shpreh kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergji Bojaxhi, në një...

Minxhozi: Sistemi i drejtësisë është në gjendje skandaloze

  Skënder Minxhozi, kryeredaktor i revistës “Java”, i ftuar në edicionin qendror informativ në Top Channel, theksoi se vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda...

Gjergj Bojaxhi: Qytetarëve u duhet një zgjidhje tjetër, jo politika

Në Shqipëri, zoti Gjergj Bojaxhi, një figurë e njohur publike, njoftoi se do të përfshihet në garën për zgjedhjet e ardhshme vendore, për kreun...

Gjinushi mbron Doshin: Toma u përdor për “kokë turku”

Flet kreu i PSD-së Skënder Gjinushi: Edhe Halimi duhet të arrestohet për dëshmi të rreme në ngjarjen e 21 Janarit Nga Fernada Cenko Kreu i Partisë...

Motive të mundshme të pilotit

Piloti i dytë i fluturimit 4U9525 ia kishte fshehur Germanwings-it një sëmundje të tij. Ai shihet përgjegjës për vdekjen e 149 vetëve. Psikologu Rudolf...

EDITORIAL

FORUM