Safet Gjici: Kamza dhe Paskuqani, më pranë se kurrë ndryshimit të...

Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Europiane” për bashkinë Kamëz, Safet Gjici  para zgjedhjeve lokale  të 21 qershorit, duket se sfidën më të madhe të...

Petrit Sinaj: Do të realizojmë mbi 192 projekte që synojnë zhvillimin

  Kandidati i ASHE në Berat: Për turizmin në bashkëpunim me qeverinë kemi 24 projekte të Planit të Veprimit Petrit Sinaj, me një eksperiencë në drejtimin...

Xhelal Mziu: Kamza dhe Paskuqani do të votojnë për vazhdimin e...

  Xhelal Mziu është rikonfirmuar në unanimitet nga strukturat e degës së PD-së, nga kryesia e PDSH-së dhe kryetari Basha për të qenë kandidat për...

Rama: ASHE asnjë kandidat të dënuar, për “drejtësinë” nuk presim opozitën

  Partia Socialiste dhe ASHE në terësi nuk ka asnjë kandidat të inkriminuar për të cilët votuesit shqiptarë do ti besojnë votën të dielën e...

Flet për ATSH-në Kryeredaktorja e Revistës “Kuvendi” në Michigan, Elinda Marku

  Nga Flora Nikolla. Në Gusht të  vitit ’99-të , Pjetër Jaku dhe Elinda Marku u vendosën në Amerikë në Shtetin e Michiganit. Larg kishin lënë ...

Halilaj: Brenda një viti sjell ujin në Kukës dhe në 14...

  Kandidati ASHE: Subvencion bujqësisë e blegtorisë, premtime të realizueshme Hasan Halilaj garon për Bashkinë e Kukësit dhe pas një njohjeje të mirë që ka si...

Majlinda Bufi: Drejtimi i duhur për sfida të reja

  Intervistë me zonjën Majlinda Bufi - kandidate për kryetare e Bashkisë Roskovec   Majlinda Bufi, kandidate për kryetare e Bashkisë Roskovec, në një intervistë për “Koha...

Erion Veliaj: Ja si do të jetë Tirana ime

  Nga Enkel Demi E.D – Sa takime ke bërë sot? E.V: 12, kam edhe dy pas emisionit. Mediatike janë bërë vetëm takimet përmbyllëse, si ai që...

Halim Kosova: Ja si më “rrëmbyen” me helikopter

  Nga Enkel Demi Ka 25 vite që dëgjojmë të njëjtat gjëra, ujë 24 orë etj. Etj. Ju prapë këtë premtim jepni? -         Në fushata mund të thërrasësh...

Erion Veliaj: Ja si do të jetë Tirana ime

 – Sa takime ke bërë sot? -12, kam edhe dy pas emisionit. Mediatike janë bërë vetëm takimet përmbyllëse, si ai që bëmë sot (dje) në...

EDITORIAL

FORUM