E mërkurë, Tetor 17, 2018

Jacques Attali: Gjithkush duhet t’ia nisë nga vetja

  Nga intervista ne emisionin KAPITAL ne Vizion Plus e ish këshilltarit të presidentit fancez Mitterrand dhe themelues i BERZH me Aleksander Furxhi   Jacques Attali ju...

Dren Abazi, artisti i parë shqiptar që prek skenën e “Jazz...

Albina Gjergji Është një nga emrat më të kërkuar në tregun muzikor shqiptar. I vlerësuar më së shumti për baladat e ndjera me tekste domethënëse,...

“Albanian Tyson”, Nuri Seferi: Objektivi i radhës, titulli Kampion Bote

Albina Gjergji  I lindur në Gostivar të Maqedonisë, por që prej vitesh jeton dhe zhvillon karrierën në Zvicër, shqiptari Nuri Seferi ka ditur më së...

Dhurata Lazo: Mes suksesit ndërkombëtar dhe qëllimeve fisnike

Nga Albina Gjergji   "Romancë", kështu titullohet koncerti recital i pianistes së njohur brenda dhe jashtë vendit, Dhurata Lazo, i cili do të mbahet në Kanë...

Rama: Veliaj, zgjedhja e duhur

  Kryeministër faleminderit që pranuat që të bënim këtë intervistë. Pyetja e parë është padyshim për kandidatin e bashkisë së Tiranës. Pse Erion Veliaj? Përse...

Llalla: “Të luftojmë rryshfetet e të forcojmë besimin e publikut”

      Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Llalla, ndodhet për vizitë pune në Gjermani. Për DW ai flet për bashkëpunimin Shqipëri - Gjermani në fushën...

Bamir Topi: Koalicion me PS, sepse nuk e di ç’po ndodh...

Marrëveshja dhe koalicion i PS me FRD është një marrëveshje parimore”. Kështu e ka cilësuar marrëveshjen fundit  kreu i Frymës së Re Demokratike, Bamir...

Rrëfimi i Juan Pablo Escobar: Është e vështirë të kërkosh falje...

  Juan Pablo Escobar (Medelin 1977) është djali i një prej krimineleve më të pushtetshëm të shekullit të XX, me më shumë se 10 mijë...

Keler Sufja: Muzika është “Frymëmarrje”

  Intervista/ Flet për “Koha Jonë”, këngëtari Keler Sufja Megjithësë emri i tij u bë më i njohur për publikun me anë të talent show-t “Voice...

Gjovalin Kadeli: Gabimet me emërimet, do korrigjohen pas 21 qershorit

  Nga Fernada Cenko Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Gjovalin Kadeli gjatë një interviste për gazetën “Koha Jonë” është ndalur tek zgjedhjet e 21 qershorit....

EDITORIAL

FORUM