E hënë, Korrik 16, 2018

Monika Kryemadhi: LSI është e qendrës së majtë

Intërvista e Monika Kryemadhit dhënë Sokol Ballës. Znj.Kryemadhi sapo jeni kthyer nga Lezha në një vizitë ku keni takuar jo thjesht banorët e zonave... Duke qenë...

Ndërtimet në Himarë, kryebashkiaku Goro: Athinën po e gënjejnë. S’i kam...

Kryebashkiaku i Himarës, Gjergji Goro ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në bashkinë që ai drejton, pas vendimit për shembjen e 19...

Mediu apel Bashës për aleancat, 2017 vit i kanabizimit; Vota në...

Flet për "Koha Jonë", kreu i PR-së Fatmir Mediu: S’ka lobim të PD kundër BE-së, vit i vështirë opozitar Intervistoi: Redjon Shtylla "Vota kundër është më shumë...

Paskal Milo: Ja çfarë më tha kryeministri grek Simitis për Çështjen...

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo ka zbuluar për herë të parë një detaj të takimit të vitit 1999 në Athinë kur së bashku me...

Manjani: Rama ka vite që sheh ëndrra me shkrirjen e LSI,...

LSI këtu ku është nuk erdhi as me ndihmën e imperializimit amerikan dhe as social-imperializimit sovjetik Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se ligji që...

Lëvizja për Universitetin: Synojmë bojkotin e mësimit, për të ndalur Ramën!

  E përfolur dhe tepër e diskutuar, Reforma në arsimin e lartë, po has gjithnjë e më shumë në kundërshtimin e disa pedagogëve dhe studentëve....

Moti i keq – KMSH dhuron 60 ton ushqime për familjet...

800 familje në nevojë dhe të prekura nga reshjet e shumta të dëborës do të ndihmohen me pako ushqimore dhuratë nga Komuniteti Musliman i...

Fatos Klosi: Paratë e fshehura jashtë do zbulohen

Ish-kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit, Fatos Klosi, komenton reformën në drejtësi në raport me politikën shqiptare, rolin e ndërkombëtarëve në këtë proces dhe...

Rrokaj: Kryeministri ka shumë fytyra, i ndërron ato sipas interesit politik

Politika e kryeministrit Edi Rama është një politikë që nuk ka ditur kurrë të bëjë politikë për qytetarët e vet, por që gjithë kohën...

Gjergj Buxhuku: Rama dështoi në ekonomi, u bë për të ardhur...

Nëse pak më parë nga Gjergj Buxhuku, administratori i Konfindustrië kishte nota më të lehta dhe kritika parimore ndaj politikës ekonomike të qeverisë së...

EDITORIAL

FORUM