Ilir Kulla: Shqipëria rrezikohet nga injoranca, varfëria dhe korrupsioni jo nga...

Eksperti për sigurinë Ilir Kulla, në një intervistë për cityfm.al, thekson se ekstremizmi islamik nuk e rrezikon Shqipërinë, sipas tij vendi ynë rrezikohet nga...

Sqarim i plotë dhe pa boshllëqe për çështjen “Doshi”

Kryetari i Komisionit për Çështjet e BE në Bundestagun Gjerman, Gunther Krichbaum, kërkon sqarim të plotë dhe pa boshllëqe të "aferës Doshi". Ai thotë...

Mustafaj: Ka vend për zëra kritikë ndaj Bashës

  Flet shkrimtari Besnik Mustafaj Zëri i Amerikës: Zoti Mustafaj! Cili është mendimi juaj i parë rreth zgjedhjeve vendore dhe rezultateve të tyre? Besnik Mustafaj: Si demokrat...

Politologu Janssen: “NATO e humbet rëndësinë pa SHBA-në”

Për shkak të Trumpit dhe të Putinit në Ballkan mund të krijohet një disbalancë e re, paralajmëron politologu Siebo Janssen. Edhe një konflikt i...

Rama: Të vendosur për reformën. Koalicioni nuk ka asnjë mëdyshje

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për Top Channel nga Belgjika ka deklaruar se, qeveria e tij është e vendosur për realizimin e reformës...

Babai i pilotit: S’e martova dot, më 7 gusht kishim dasmën

Vesel Hoxha, babai i pilotit të rënë në detyrë gjatë një stërvitjeje rutinë ushtarake, nuk arriti dot të gëzonte dasmën e të birit. Mes...

Ekskluzive/Hashim Al Sada: Katari është i gatshëm të investojë në Shqipëri

Flet për “Koha Jonë” i Ngarkuari me Punë i Ambasadës së Katarit në Tiranë, Hashim Ibrahim Al Sada Intervistoi: Qamil Xhani I Ngarkuari me Punë i...

Bigg V: Mall për Tiranën, së shpejti një këngë dedikim

Djaloshi nga Tetova që ka pak kohë që i është futur skenës së muzikës vjen në një rrëfim për gazetën “KohaJonë” duke rrëfyer jetën...

Paloka: Protesta e 18 shkurtit, test për Ramën dhe rrëzimi i...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka për "Koha Jonë": Paloka: Llogaritë me numrat, masturbim politik i Ramës Intervistoi: Redjon Shtylla Partia Demokratike paralajmëron se 18 shkurti do...

Përse ja vlen të studiosh në Rusi

SPECIALE/Flasin Arjola Kurtaj, Mirjeta Koçi, Enea Kollovozi dhe Ivirt Shkreli Intervistoi: Rudina Hoxha Ambasada Ruse njoftoi dje se data 1 mars është afati i fundit...

EDITORIAL

Çorba e reformës

FORUM