Analisti: Tani janë shqiptarët kërcënimi më i madh në tregjet e...

Flet Laurent Laniel, analist shkencor për reduktimin e ofertës së drogës, në Qendrën Europiane të Drogave dhe Varësisë nga Drogat (EMCDDA) Nga Lisbona, Ornela Liperi Grupet...

Ambasadori rus: Qëndrimet e zyrtarëve shqiptarë kundër Rusisë na kanë habitur

Ambasadorit të Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin nuk e fsheh çudinë që i ka shkaktuar fushata e fundit e akuzave mes PS dhe PD...

Hetim Llallës? Arta Marku: Do bëj detyrën

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka goditur hapur parardhësin e saj Adriatik Llalla, duke u shprehur se nuk do të donte të...

Media në Shqipëri, armë e pronarëve për interesa politike dhe ekonomike

Sipas një studimi të Reporterëve pa Kufij dhe BIRN të dhënat për audiencën audio-vizive në Shqipëri janë të deformuara dhe nuk janë të besueshme. DW: Ju...

Senida Mesi: Kur do të ketë rritje pagash e pensionesh. Nga...

Zv. kryeministrja Senida Mesi sqaroi në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” se nuk do të ketë teserë partie për të mbrojtur ata punonjës apo...

Agron Duka: Gjysma e popullsisë shqiptare punon gjithë vitin, dhe nuk...

Kreu i Partisë Agrare Ambinetaliste, Agron Duka shprehet se qeveria shqiptare duhet të ketë një strategji afatgjatë për zhvillimin rural të vendit. “ Është...

Arben Imami del hapur kundër Bashës: Pse e ngrita zërin në...

Demokrati Arben Imami në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 ka sqaruar plotësisht të gjitha arsyet pse nuk pranoi të jetë...

Gëzim Tushi: Integrimi i femrës në shoqëri tregues i emancipimit të...

  Sociologun Gëzim  Tushi, në një intervistë për “Koha Jonë” flet për rolin e femrës në shoqërinë shqiptare dhe si mund të zhivllohet më tej...

“Zogu i Tiranës”: Zyrtarisht single, çdo fillim e ka dhe një...

Pas një ekperience të paharrueshme si gazetar në emisionin “Aldo Morning Show” të Tv Klan, Hermes Nikaj prej disa kohësh është bërë pjesë e...

Negociatat me Greqinë, Bushati: Jemi një skuadër me Presidentin Meta në...

Pas dy letrave nga Ministria e Jashtme për Presidencën dhe pas po aq kërkesave shtesë për informacion nga ky institucion, ministri i Jashtëm Ditmir...

EDITORIAL

FORUM