E premte, Qershor 22, 2018

Braimllari: Rama e ktheu vendin nga një garantues sigurie, në eksportues...

Në një intervistë për gazetën ''Standard'', sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, thotë se Rama e ka kthyer Shqipërinë nga një kontributor stabiliteti dhe...

Marrëveshja për detin, Milo: Greqia optimiste. Pse “hesht” pala shqiptare?!

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, shprehet optimist se marrëveshja e Shqipërisë me Greqinë për delimitimin e kufirit detar do të arrihet së shpejti. Nisur...

Klajda Gjosha: Kushtet për integrimin, drejtësia duhet çliruar nga ndikimi politik

Ish-ministra e Integrimit, Klajda Gjoshe, është shprehur skeptike për hapjen e negociatave më bashkimin Europian në 26 qershor. Në një intervistë për Fax news, Gjosha...

Shezai Rrokaj: Të mos bëhet teater me Teatrin Kombëtar

Deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, në një intervistë për "News 24" shprehet se qeveria duhet të tërhiqet nga projekti për shkatërrimin...

Vasili: Bashkëqeverisja me krimin dhe jo me popullin, baraz kaos dhe...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thotë se protestat në radhë të parë janë në gjykimin e qytetarëve pasi ata protestojnë. Në...

Donald Trump – Zile zgjimi për Europën

Deputeti kristiandemokrat gjerman, Johann Wadephul e sheh paraqitjen e presidentit amerikan Donald Trump në samitin e G7-s në Kanada si sinjal: Europa duhet të...

Gjiknuri: Gazsjellësi TAP nuk është kusht për BE por është i...

Ministri i Infrastrukturës dhe energjisë, Damian Gjiknuri ka folur për rëndinë e projektit TAP. Gjatë një interviste të dhënë për gazetarët italiane, Gjiknuri ka...

Negociatat, Milo: PD në fazë kritike, arsyet pse disa vende të...

Kreu i PDS-së, Paskal Milo: Nëse zgjedhjet bëhen sot, ose qoftë edhe pas tre muajsh në vjeshtë, opozita nuk ka shanc të ketë rezultat...

Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për Televizionin “Top-Channel”

Znj.Kryemadhi, aksioni opozitar vazhdon të jetë i koordinuar si gjatë ditës së sotme, sa do të vazhdojë, deri më 28 qershor? Aksioni opozitar vazhdon, vazhdon...

Naço: Klanet e PS po pengojnë reformën në drejtësi

Ish-ministri i Drejtësisë dhe deputeti i LSI-së, Nasip Naço, në një intervistë për televizionin “Vizion Plus” shprehet se reforma në drejtësi po shkon në...

EDITORIAL

FORUM