E premte, Shtator 21, 2018

Pitella sot në Tiranë: E ardhmja e Shqipërisë në BE

  Presidenti i së majtës në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella, mbërrin sot për një vizitë disa ditore në Tiranë. Pas takimeve në Tiranën zyrtare, Pittella do...

Lezhë, në pranga i kërkuari

Prej disa kohësh ishte shpallur në kërkim nga policia, por është vënë në pranga gjatë ditës së djeshme. Burime zyrtare nga Policia e Lezhës kanë...

Kreu i SHISH-it 1 orë në zyrën e Kryeprokurorit Llalla, burimet:...

Kreu i SHISH Visho Ajazi Lika ka qenë sot në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Burime konfidenciale bëjnë me dije se takimi mes...

Propozimi i deputetit Molliqaj : Të hiqet Roaming mes Kosovës dhe...

Deputeti i Grupit të Deputetëve të Pavarur, Dardan Molliqaj në emër të kolegëve të tij nga grupi parlamentar kërkon që me mocion të kërkohet...

5 goditje me thikë, atentat ndaj shqiptarit në Itali

Një 27-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë në Itali, pasi është goditur 5 herë me thikë nga një bashkatdhetar, raportojnë sot mediat lokale. Pas...

Sapo doli nga burgu, thyen xhamat e bashkisë, rikthehet në qeli

I sapodalë nga burgu një burrë në Divjakë ka përfunduar sërish në pranga.  Mësohet se 43-vjeçari Ilia Monçja u arrestua ditën e djeshme, pasi...

Uragani i shekullit godet sot Meksikën, 320 km/orë shpejtesia

    Meksika po përgatitet për uraganin më shkatërrues në histori, Patricia, i cili parashikohet që të jetë katastrofik.Ky është cikloni më i fortë që ka...

Dalin ‘Sekretet e Luftës’, Çurçill: Shqipëria të ketë një influencë të...

Në valën e debateve të shpeshta për Luftën Antifashiste, studiuesi Erald Kapri, ish-gazetar i “Panoramës”, ka botuar së fundi librin “Sekretet e luftës-Shqipëria tjetër...

23 gusht 2018, temperaturat arrijnë deri në 36°C

E enjte, 23 gusht: Moti  do të jetë me diell  përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore. Era do të jetë e...

Salvini: NATO të na mbroje nga emigrantët e paligjshëm

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini ka sfiduar prioritetet afatgjata të NATO-s për mbrojtjen, duke thënë se një nga anëtarët e tij, Italia, është...

EDITORIAL

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes