E martë, Nentor 20, 2018

Ambasadori Lu: Sot kriminelë të njohur dhe zyrtarë të korruptuar ecin...

  Donald Lu: “Sot kriminelë të njohur dhe zyrtarë të korruptuar ecin pa frikë se do procedohen… Në sistemin e drejtësisë në Shqipëri disa duhet të pushohen,...

“Brenda vitit ndërtohet pallati i ri i sportit në Shijak”

  Kandidati i Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet, Redi Saraçi ka zhvilluar një takim me sportistë dhe ish spotistë të “Erzenit” të Shijakut. Saraçi...

Yee-Bashës: Në cdo bashki do të ketë vëzhgues nga SHBA

  Ditën e zgjedhjeve të 21 qershorit, vëzhguesit e Ambasadës amerikane në Tiranë do të jenë prezent dhe do të monitorojnë proçesin në të gjitha...

Klosi: 1900 studentë, në administratë (shpresë, për më të mirët)

Edhe pse të rinjtë e shumtë dhe të zakonshëm të këtij vendi e kanë humbur besimin tek aplikimet që bëhen në administratë, Ministri i...

“Rilind” edhe Ahmet Zogu, revoltohen demokratët

Me rastin e vizitës së djeshme të kryeministrit Edi Rama në Mat, militantët e PS-së nuk kanë nguruar që të vendosin një flamur të...

Deromemaj: Do të ulim taksën e turizmit

  Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet Genc Deromemaj ka publikuar programin e tij për Orikumin. Me një pjesëmarrje të jashtëzakonshme dhe interes...

PD: Qytetarët e Elbasanit po kërcënohen për të mos mbështetur opozitën

  Kandidati për kryetar Bashkie i Partisë Demokratike dhe koalicionit të djathtë në Elbasan Ardjan Turku ka zhvilluar takime me qytetarët. Duke u ndalur me...

12 vjet burg shoferit, shkak aksidentoi 5 të rinj për vdekje...

Gjykata e Shkodrës dënoi me 12 vite heqje lirie shtetasin Prend Ndreca, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë vdekjen e 5...

Duma: Qendër, transport falas

  Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me shoqatat e të verbërve dhe invalidëve në qytet. Duma tha se do të ketë një...

“Trekëndëshi 3” rikthen në pranga tre hajdutë, sapo kishin dalë nga...

Burgjet shërbejnë për rehabilitimin e atyre që kryejnë vepra penale, por tre persona janë vënë sërish në pranga. Ata arrestohen  për herë të tretë,...

EDITORIAL

FORUM