E mërkurë, Shkurt 20, 2019

Sonila Meço: Ja pse duhet ndjekur intervista e Nexhmije Hoxhës

Intervista e Nexhmije Hoxhës që do të transmetohet mbrëmjen e sotme në Vizionplus ka hapur debate ende pa u transmetuar. Gazetarja Sonila Meço shprehet se...

Kamza me pedonale në 2016, ja projekti përgjatë “Bulevardit Blu”

Bashkia Kamëz, me fondet e saj të parashikuara në buxhetin e vitit 2016, do të realizojë një prej projekteve kryesore në infrastrukturën e qytetit....

Apeli lë në burg agjentin e SHISH

Apeli i Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" për agjentin e SHISH, Florian Bushi. Agjenti Bushi akuzohet për...

Policia: U godit makina, jo ministri Ilir Beqaj (VIDEO)

Policia e Tiranës ka dhënë versionin e saj për ngjarjen e ndodhur këtë mëngjes në Ministrinë e Shëndetësisë, ku një grup aktivistësh të Aleancës...

Kriteret për pranimin në universitete

Kandidatët që do të konkurojnë këtë vit për t’u pranuar në universitete, sipas ligjit të ri të arsimit të lartë do të duhet t’i...

Një 14 vjeçar talent në Facebook

Nilidon Pepushaj është një 14 vjeçar nga Shkodra. Ai vazhdon klasën e tetë në shkollën jopublike të quajtur ‘Zemra e Krishtit’. Një fëmijë i zakonshëm...

Rudina Xhunga: Intervista me Nexhmije Hoxhën

Nga Rudina Xhunga -  Nexhmije Hoxha, do të japë sonte, intervistën e saj të fundit. Është lamtumira e saj, rrëfimi i një jete që nisi...

39-vjeçari me depresion hidhet nga kati i tretë; plagoset rëndë

Një 39-vjeçar në Elbasan, në gjendje të rëndë depresioni, është hedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte dhe ndodhet i shtruar në...

Elton Deda i “lumtur” nga “Baballarët e Kombit”!

E kane kontrolluar ne lokalin e tij policia dhe pasi i kane marre muzikantin ne polici Elton Deda shkruan ne Facebook: "Ne Rockstock vijne tatimet...

Tajvan: Nga tërmeti i djeshëm janë vrarë së paku 26 vetë

Ekipet e shpëtimit në Tajvan ende janë në kërkim të 124 personave, që mendohet se gjenden nën gërmadhat e ndërtesës 17 katëshe në qytetin...

EDITORIAL

FORUM