E shtunë, Shkurt 16, 2019

Shpërthen bombola e gazit, 3 të plagosur në Peqin

Një bombol gazi ka shpërthyer paraditen e kësaj të hëne në një banesë në Peqin, duke lënë të plagosur 3 anëtarë të një familjeje. Lajmin...

Azilkërkuesit, 255 shqiptarë të kthyer nga Gjermania në janar

Gjatë javës së shkuar u riatdhesuan në Tiranë nga Gjermania rreth 255 shtetas shqiptarë, bën të ditur ambasada gjermane në Tiranë. Sipas një njoftimi për...

Tom Doshi: Spartak Braho të shpallet fajtor për shpifje

Tom Doshi kërkoi sot në Gjykatën e Lartë shpalljen fajtor për shpifje të deputetit Spartak Braho. Deputeti Doshi i referohet një deklarate të Brahos pranverën...

Prençi: Të gjithë strukturat shtetërore në gatishmëri të plotë

Kreu Emergjencave Civile, Shemsi Prençi garanton se të gjitha strukturat shtetërore janë në gatishmëri të plotë për të dhënë ndihmën e tyre. I pranishëm në...

Shqipëria rrezikon të preket nga fluks emigrantësh

Shqipëria rrezikon të përballet me një fluks emigrantësh nga Lindja e Mesme dhe Afrika. Alarmi vjen nga e përditshmja britanike “Sunday Times”. Në shkrim theksohet...

Parashikimi, këtë javë mot i kthjellët, por i ftohtë

Meteorologia Lajda Porja në një intervistë për 'Rreze Dielli' në Report Tv, parashikon një mot të kthejllët por me temperatura mjaft të ulëta për...

Reshje dhe ngrica, situata e akseve problematike në gjithë vendin

Ministria e Brendshme njoftoi sot se Shtabet e Emergjencave Civile po mbajnë në monitorim situatën dhe janë angazhuar me forca dhe mjete për zhbllokimin e...

Nëse është e vertetë drejtori duhet arrestuar

Në nje shkrim te lapsi sot del ,se nese ka ndodhur kjo qe do te lexoni me poshte, ai drejtor i OSHEE duhet arrestuar....

Policia nuk gjeti gjurmë gjaku në garazhin e gjyqtarit të plagosur

Në garazhin e Artan Gjermenit nuk është gjetur asnjë shenjë që të provojë alibinë e tij. Pasi u njoh me plagosjen, policia shkoi menjëherë...

Bora bllokon aeroportet europiane

Një korridor dëbore afërsisht 160 kilometra, që nis nga veri-perëndimi i Skocisë i shtrirë deri në juglindje të Anglisë, shënoi edhe dëborën e parë...

EDITORIAL

FORUM