E martë, Nentor 20, 2018

Levan, makina përplas për vdekje këmbësoren

Një grua e moshës rreth 50 vjeç ka humbur jetën pasi është përplasur nga një makinë në aksin rrugor Levan - Tepelenë në vendin...

Çako: Nuk na stepin videomesazhet

Gjatë takimit me strukturat e policisë së qarkut të Korçës, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka nënvizuar për një plan...

Arrestohet 41 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Një shtetas italian i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për pastrim parash, është kapur nga ana e policisë. Ai ishte dënuar me 3 vjet e...

Edi Rama: Shqipëria më mirë se Italia, sepse nuk ka...

Në takimin e “Confindustria” në Itali, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama  u ka thënë italianëve se  “Njëzet vjet më parë ne ishim emigrantë. Tani...

Kandidatja e majtë në Gjirokastër padit penalisht fotografen e rivalit të...

  Kandidatja e koalicionit të majtë për Bashkinë Gjirokastër, Zamira Rama, ka depozituar një kallëzim penal për shpifje ndaj fotografes së rivalit të saj, Igli...

Mësuesi 62-vjeçar: Çfarë i bëra nxënëses unë, mollë ishte ajo që...

  Mësuesi 62-vjeçar Demir Hoxha, i akuzuar për abuzimin seksual me nxënësen e vet 11 vjeç e gjysëm, ka shokuar hetuesit me dëshminë gjatë marrjes...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës, sytë nga Shqipëria dhe Kosova

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga dy qeveritë shqiptare në fuqizimin efondit për këtë zonë, si kundërpërgjigjeje për mosinteresimin e Serbisë për të investuar në këtë zonë.Deputeti...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës, sytë nga Shqipëria dhe Kosova

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë kërkuar nga dy qeveritë shqiptare në fuqizimin efondit për këtë zonë, si kundërpërgjigjeje për mosinteresimin e Serbisë për të investuar në këtë zonë.Deputeti...

Aksident në Kamëz, përplasen tre makina (FOTO)

  Një aksident ka ndodhur sot rreth orës 16:00 në Kamëz në Tiranë. Në këtë aksident janë përfshirë 3 automjete. Shkak për këtë aksident mendohet...

Reagon stafi i Veliaj: Ajola nuk ka pasur klient biznesmenin

Pas akuzave të ardhura sot nga PD për Dzanashvilin, një reagim i menjëhershëm ka ardhur ngastafi i Veliajt. Sipas tyre, AjolaXoxa nuk e ka pasur asnjëherë klient personin...

EDITORIAL

FORUM