E shtunë, Shtator 22, 2018

Burgje private në Shqipëri, Naço në Londër për të marrë eksperiencë

Qeveria shqiptare ka në plan të ngrejë burgje private për të dënuarit deri në 5 vjet dhe për këtë arsye, ministri i Drejtësisë Nasip Naço...

Rritet çmimi biletave të autobusëve nga Kukësi në Tiranë

Në shtator do të nis të aplikohet tarifa për të gjitha automjetet ët cilat do të qarkullojnë përgjatë ‘Rrugës së Kombit’. Por edhe...

Përmbytjet, dëmshpërblimi nga qeveria. Mësoni për kriteret e përzgjedhjes

Përmbytjet në vend kanë shkaktuar dëme kolosale dhe për këtë qeveria ka premtuar dëmshpërblim për familjet e prekura nga përmbytjet. Dje kryeministri kërkoi nisjen...

Këtë javë nuk do të ketë seancë plenare, në 30 nëntor...

Këtë javë deputetët nuk do të mblidhen në seancën plenare. Burimet bëjnë të ditur se seanca do të mblidhet në 30 nëntor, ku do të...

Bllokohen llogaritë e shoqërisë që shfrytëzoi rafinerinë e Ballshit

Administrata Tatimore do të verifikojë të gjitha transaksionet bankare të shoqërisë IRTC, e cila shfrytëzoi për më shumë se një vit rafinerinë e naftës në Ballsh...

Vlahutin thirrje punonjësve: Shërbimi Civil shërben, nuk drejton

Ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin, ka deklaruar se në Shqipëri duhet të ndryshojë filozofia e punonjësve të shërbimit civil. Vlahutin ishte e qartë, kur...

Përgjimet për gjyqtarin e arrestuar: Ti e di që ai i...

Përgjimet e Prokurorisë kanë fundosur gjyqtarin Ibrahim Hoxha. Nga hetimet dhe përgjimet ka rezultuar se shtetasi Novruz Gajde, i cili kishte njohje me gjyqtarin Ibrahim...

Këshilltari i Thaçit: Ndryshimi i kufijve është antikushtetuese

Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve, është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika...

Matura Shtetërore 2016, publikohet formulari A1 dhe A1 Z

Ministria e Arsimit publikon formularin A1 dhe A1 Z dhe udhëzuesin për plotësimin e tyre, në kuadrin e Maturës Shtetërore 2016. Formulari A1 plotësohet vetëm...

Kasmi ”mollë sherri”, fjalori mes deputetëve: Ik o legen, rrugaç, ordiner...

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike” Bledi Kasmi, është në Komisionin e Medias, i thirrur vetëm nga anëtarët e djathtë të këtij komisioni për të...

EDITORIAL

FORUM