MMSR: Shkollat profesionale, rruga më e sigurt drejt punësimit

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, së bashku me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi morën pjesë sot në përurimin e Qendrës...

Panariti: Reformë në sistemin veterinar

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave Edmond Panariti mori pjesë të hënën në inaugurimin e Qendrës Arsimore dhe të Formimit Profesional...

Humor, “një milion e një shuplakat e Edi Ramës”

Faqja popullore në Facebook ‘Lolita.’ ka parodizuar sërish kryeministrin e vendit duke ofruar një miksim të premtimeve dhe deklaratave të tij, me shuplakën që policët...

“Protestë për pemët duke shkulur pemët”

Në protestën e sotme kundër ndërtimit në Parkun e Liqenit nuk kanë munguar incidentet. Renato Kalemi, Këshilltari për Mediat i kreut të Bashkisë së...

Protestuesit e PD-së rrahin një qytetar në mes të Tiranës

Situata e protestës së PD-së është tensionuar. Ata kanë rrahur një qytetar para ambienteve të Bashkisë. Kjo, duke qenë se qytetari ka qenë kundër protestës së...

Armando Prenga i rikthehet Kuvendit, merr pjesë në komision

Tre ditë pas vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila ndryshoi masën e sigurisë me detyrim me paraqitje, deputeti socialist Armando Prenga sot ka...

Kallëzimi ndaj Veliajt për parkun, Llalla: Po e shqyrtojmë

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka folur në lidhje me kallëzimin ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj për këndin e lojërave tek Parku i Liqenit. Në një prononcim për...

Llalla prezanton kreun e Prokurorisë së Lushnjes

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka prezantuar këtë të hënë kreun e ri të Prokurorisë së Lushnjes. Prokurori Çlirim Shahini zëvendëson në këtë detyrë Arenc Çelën. Ky i...

Protesta e opozitës zhvendoset te Parku i Liqenit (FOTO/VIDEO)

Rreth orës 10 të ditës së sotme ka nisur protesta e thirrur nga Partia Demokratike për taksat dhe ndërtimin te Parku i Liqenit. Protestuesit janë...

Avokatët në grevë, sot bojkot gjyqeve

Avokatët nga i gjithë vendi do të nisin sot një tjetër grevë si reagim ndaj rritjes se pagës së referencës. Ndryshe nga greva e parë,...

EDITORIAL

FORUM