E shtunë, Nentor 17, 2018

Vlorë- Leli: Pronat e vlonjatëve do të regjistrohen dhe rivlerësohen

Pronat e të gjithë vlonjatëve do të regjistrohen dhe rivlerësohen duke i rritur vlerën. Do të keni angazhimin tim maksimal si kryetar bashkie që...

Muhamedi: Mediat e Tiranës mbështesin sllavizmin e shqiptarëve në Maqedoni

  Publicisti dhe analisti Nijazi Muhamedi ka kritikuar mediat e Tiranës duke theksuar se "kjo dalldisje e tyre për të mediatizuar krizen politike në Maqedoni...

Filo: Do të ndërtojmë pistën e skive në Dardhë e Voskopojë...

   Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Korçës Sotiraq Filo prezantoi programin për Kulturën, Trashëgiminë e Turizmin. “Në katërvjeçarin e ardhshëm do të...

Skandali i ilaçeve, prokuroria zgjeron hetimet

Prokuroria e kryeqytetit  ka sekuestruar të gjitha kontratat, recetat dhe raportet e auditit për ilaçet e rimbursueshme, duke zgjeruar hetimet kështu hetimet për skandalin...

Prokuroria: 17 vjet burg bashkëshortit, shfrytëzoi gruan për prostitucion

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me nga 17 vjet burg për shtetasit Tomcho Tomov dhe Alesio Çullhaj, të akuzuar për veprën penale...

Paskal Milo: Më mirë se Miranda nuk e përfaqëson dot Prrenjasin...

  Partia Demokracia Sociale ka hapur fushatën në bashkinë e Prrenjasit. Kryetari i saj, prof.dr. Paskal Milo, ka kërkuar mbështetjen e kandidates “Aleanca për Shqipërinë...

Avokati i Popullit: Të arrestuarit e Kumanovës janë mirë

   Avokati i Popullit në Maqedoni Ixhet Memeti ka thënë se të paraburgosurit në ngjarjen e 9 majit në Kumanovë e kanë gjendjen e mirë...

Katër të ndaluar në 24 orë në pikat kufitare

  Në 24 orët e fundit, Policia Kufitare ka kapur katër shtetas të dënuar për vepra të ndryshme penale. Dy shtetas janë ndaluar në pikën e...

Kanosi për vrasje oficerin e antidrogës në Dibër, pranga 28-vjeçarit

Një person i cili e ka kanosur me vrasje oficerin e antidrogës në Dibër, është arrestuar gjatë ditës së sotme.  Në pranga ka rënë...

Lajmi i mirë, Shqipëria nuk është në 10 shtetet më të...

Mungesë qeverisjeje, përçarje, luftë për pushtet, korrupsion i lartë dhe shumë grushte shteti, këto janë vendet më të rrënuara politikisht, ekonomikisht dhe nga aspekti...

EDITORIAL

FORUM

Ç’gallatë!