E hënë, Nentor 12, 2018

Përplasjet për detin, kryeministri grek Tsipras në Tiranë më 26 maj?

  Gazeta ‘Greek Report’ jep lajmin se kryeministri Tsipras ka në axhendën e tij një vizitë në Tiranë në datën 26 maj në kuadër të...

Kosova:Të vijë ta përurojë Edi Rama, vetëm të bëhet Terminali

  Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, takohet me banorët e zonës ku do të ndërtohet Teminali Multimodal, projekt i bllokuar nga qeveria. 1 mijë vende...

1.6 milionë euro për Ministrinë e Brendshme

  Rregullimet e fasadave të ministrive janë një ndër aktivitetet më energjike të qeverisë. Por, sa na kushtojnë ato? Të paktën në rastin e Ministrisë së...

Tifozët në protestë, Tirana nuk lejohet të stërvitet në “Skënder Halili”

Seanca e parë e javës,  e parashikuar të zhvillohej sot pasdite në kompleksin “Skënder Halili” është anuluar nga protesta e tifozëve. Kjo për faktin...

Vrau tre vajzat e saj, gjykata shpall të pafajshme nënën shqiptare

Një gjykatë në Itali shpalli të pafajshëm një grua 38-vjeçare, me origjinë shqiptare por me nënshtetësi italiane, për vrasjen e tre vajzave të saj...

AMC & DT mbështet konkursin kombëtar “Ide të Gjelbra 2015”

  Për të tretin vit radhazi AMC mbështet konkursin kombëtar “Ide të Gjelbra 2015”, fituesit e të cilit do të kenë përkrahje financiare dhe logjistike...

Avokati i Popullit: Të burgosurit e grupit të Kumanovës janë torturuar

  Avokati i Popullit në Maqedoni, Ixhet Mehmeti ka alarmuar se të paraburgosurit e grupit të Kumanovës janë torturuar dhe maltretuar. “Pas grumbullimit të dëshmive dhe...

Gazetari maqedonas: “Në Kumanovë u vranë edhe terroristë amerikanë”

  Milenko Nedelkovski  është njëri ndër gazetarët më të famshëm të Maqedonisë. Në një publikim që ka bërë në website-in e tij më 15 Maj, ai...

Reforma administrative, Çuçi: Demokratët nuk kanë shans ta rrëzojnë

Edhe pse e ka kundërshtuar vazhdimisht dhe madje e quan reformë për interesa politike, ministri i shtetit për çështjet vendore Bledar Çuçi jep 2...

“Lagja e Trimave” në Kumanovë akoma po vuan (FOTO)

  Mehmet Latifi/INA Ndodhi Kumanova, ndodhi në orët e hershme të 9 majit,  në “Ditën e  Evropës” kur gjithë popujt në Evropë e shënojnë këtë ditë,...

EDITORIAL

FORUM