E dielë, Nentor 18, 2018

Gjergji Mero: Korçarët nuk do të mashtrohen nga çakulli elektoral‏

  Në takimet me banorët e zonës Radenec, kandidati Gjergji Mero vuri në dukje  mungesën totale të investimeve publike nga Bashkia në tetë vite të...

Milo: Qeveria të falë kamat­vonesat për energjinë

Kryetari i Partise Demokracia Sociale, Paskal Milo gjatë turit të tij elektoral për zgjedhjet vendore të 21qershorit, zhvilloi një takim në Krujë, me anëtarët...

I akuzuari për vrasje në Shkodër, prokuroria kërkon 35 vjet burg

Prokuroria e Shkodrës i kërkon sot gjykatës dënimin me 35 vjet burg për shtetasin Shpëtim Sadiku, i akuzuar për vrasje. Policia e Shkodrës e arrestoi...

Erion Veliaj: Do anullohet çdo tender i minutës së fundit ...

Pas 21 Qershorit, çdo punonjës i bashkisë se Tiranës i cili ka abuzuar me detyrën do të përballet me forcën e ligjit. Ka qenë ky...

Konflikti për tokën, vëllai vret vëllain me sopatë

Konfliktet për prona shkaktojnë viktime,e dhe brenda familjes, apo fisit. Ibrahim Terziu ka qëlluar me sopatë mbi të vëllanë e tij mbrëmjen e së...

Masterplani për Gazin, KE akordon 1.1 milionë euro për përgatitjet Shqipërisë

Veni ynë ka nisur përgatitjet për Masterplanin e Gazit.  Sipas Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë, përgatitja e këtij plani kap shifrën 1.1 milionë euro,...

Surroi: Xhaferri i papërsëritshëm, shqiptarët në Maqedoni nuk kanë më një...

Pas ngjarjeve në Kumanovë, politika shqiptare në Maqedoni, është vënë në qendër të kritikave po rolin e dobët apo edhe më keq akoma, duke...

Masakra në Tiranë, hetues nga Holanda për dy vëllezërit Doçi

Vrasja e trefishtë që tronditi Tiranën në fund të muajit maj,  mësohet të ketë vënë në lëvizje dhe një oficer kontakti të ambasadës holandeze...

Kontingjenti i Dytë Paqeruajtës niset në Afganistan, Kodheli: Ju mbështesim

­ Në kuadër të misionit të NATO­s “Resolute Support Mision”, është nisur për në Kabul, Afganistan, Kontingjenti i Dytë Paqeruajtës i përbërë nga 30 trupa,...

EDITORIAL

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

17 nëntori i Tiranës antifashiste