E mërkurë, Shkurt 20, 2019

Shkëlzen Berisha: Shqipëria zbrazet – PS fryhet

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka komentuar sot anëtarësimet e reja në Partinë Socialiste. Në një postim në Facebook ai shprehet se...

Tentoi ta përdhunojë, 20-vjeçarja e qëllon disa herë me thikë

Një 20 vjeçare nga Mirdita ka qëlluar disa herë me thikë personin i cili akuzohet se tentoi të përdhunote të renë. Ngjarja ka nodhur në...

Suedia dhe Shqipëria, marrëveshje për bashkëpunim dhe zhvillim

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe i ngarkuari me punë i Ambasadës Suedeze Johan Ndisi nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim, nw mbwshtetje tw reformave...

Aksident me të vdekur në Bavari: “Një nga fatkeqësitë më të...

Aksident hekurudhor në Bad Aibling: Shumë forca të ndihmës së shpejtë kujdesen për rreth 100 të plagosurit në vendin e katrastrofës në Bavari. Të...

Ministria e Shëndetësisë: E vërteta për shpifjen e radhës së Opozitës...

 Ministria e Shëndetësisë ka reaguar sot për akuzat e bëra nga kryetarii i PD, Lulzim Basha. Kreu i PD tha dje se analistat e Check-Up janë...
Foto ilustruese

Betonierja përplas makinën, dy të vdekur në Farkë

Rritet bilanci i aksidentit të ndodhur gjatë mesditës së sotme në vendin e njohur me emrin si Ura e Farkës. Burime nga policia kanë...

Zbulohet emri i biznesmenit që i vunë ekspolizv në makinë te...

Policia ka kryer shpërthim të kontrolluar të eksplozivit që u gjet pranë “Mercedesit” të një biznesmeni pranë qendrës tregtare “Kristal” Makina i përket biznesmenti Nuredin...

Alarm për bombë te ‘Komuna e Parisit’. Kryhet shpërthim i kontrolluar

Dëshmitarë nga vendngjarja raportojnë se një alarm për bombë ka tronditur blerësit e një qendre tregtare. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme te lagja...

Përplasen dy trena në Gjermani, deri tani 4 të vdekur, 150...

Dy trena pasagjerësh janë përplasur në Bavari të Gjermanisë.  Policia Federale nga vendi i ngjarjes konfirmon për 4 të vdekur dhe 150 të plagosur...

50 leje ndërtimi në 7 muaj për Seit Fishten

Në një njoftim të tetorit të vitit 2015, si pjesë e hetimeve për 9 anëtarë të KRRT –së së Velipojës, prokuroria bënte të ditur...

EDITORIAL

FORUM