E mërkurë, Shtator 19, 2018

Global Post: Lazarati një nga historitë më të lexuara në botë...

Ndër të tjera në shkrim thuhej se Lazarati prodhon 6 miliard dollarë marijuanë. Këtë lajm nuk e ka anashkaluar as Deutsche Welle që i...

Raporti: 85 % e nxënësve provojnë drogën për kureshtje ose për...

Ndikimi i shoqërisë dhe konfliktet në familje janë gjithashtu disa nga shkaqet pse fëmijët i drejtohen përdorimit të drogës. Shqetësimet kryesore të identifikuara nga...

Ndahet nga jeta ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Petrit Bushati

Sakaq, bëhet me dije se ministria e Punëve të Jashtme do të zhvillojë ditën e hënë një ceremoni në nder të këtij diplomati. Kujtojmë...

Korrupsioni, 5 mijë euro për një vend pune mësues në Lushnje

Me poshtë njoftimi i plotë i Prokurorisë së Lushnjes Pas një hetimi disajavor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnje, në bashkëpunim me...

Arrestohen Drejtoresha e Arsimit, djali i saj dhe mësuesi i fiskulturës

Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga janë vënë Drejtoresha e Arsimit, Liza Tabaku, djali i saj Xhanluka Tabaku si dhe mësuesi...

Protesta/400 policë për sigurimin e rendit dhe sigurisë

Rreth 400 punonjës policie, dhjetra furgona të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, disa autoabulanca dhe një helikopter vrojtuan vijueshmërinë e protestës, të nisur në...

Kallëzohet penalisht kreu i Shoqatës së Jetimëve

Burime zyrtare nga Policia e Lezhës bëjnë të ditur se shtetasi 62-vjeçari Ndoc Lucaj, dyshohet se ka djegur në zyrë dokumentacionin e inventarit dhe...

Përleshje në burgun e Patras, plagosen dy shqiptarë

Në vazhdim, dy të plagosurit u dërguan në spitalin Agios Andreas, ku iu nënshtruan ndërhyrjeve kirurgjikale dhe po kurohen. 34-vjeçari vuante dënimin për çështje...

Prag masakre në klubin e natës në Athinë, dyshohet shqiptari

4 prej te plagosurve u eshte dhene ndihma e pare dhe jane kthyer ne shtepi, ndërsa 11 te tjeret te gjithe nen moshen 30...

Florenc Hoxha i gjymtuar pas sulmit me thikë, në protestën e...

Ai është fotografuar i gjymtuar në dorën e djathtë, gjë që vihet re gjatë kohës që flet në telefon. Hoxha ishte nën shoqërinë e truprojave,...

EDITORIAL

FORUM