Vjosa rrit nivelin, lumi po del nga shtrati në zonën e...

Që prej mesditës Novosela e Vlorës gjendet në gjendje emergjence, kjo për shkak të rrezikut konstant te daljes se Vjosës nga shtrati. Prej mesditës...

Verë në shkurt, nga nesër temperaturat deri në 28 gradë celsius

Edhe pse shkurti konsiderohet muaj ku dimri shënon pikun e tij, temperaturat e larta na kthejnë në verë. Sipas meterologëve, temperaturat do të pësojnë rritje...

Anulohet ankandi i shitjes së avionëve

Ministria e Mbrojtjes në cilësinë e autoritetit shitës njofton anulimin e procedurës së ankandit publik me objekt “Shitje avionë dhe helikopterë për përdorim joushtarak”,...

Kufoma në Dajt, ekspertiza: Është qëlluar me plumb në kokë

Në listën e të zhdukurve në 6 muajt e fundit, policia ka dy persona: Enver Stafuka dhe Renato Hamzai. Por, pas përfundimit të ekspertizës,...

Veliaj: Një hapësirë më shumë për fëmijët e qytetit, do të...

Fëmijët e Tiranës do të kenë një ambient argëtues më shumë në Parkun e Liqenit e Artificial. Gjatë inspektimit të punimeve për krijimin e...

Veliaj: PD e zbuloi vetëm më 14 shkurt që në qytet...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sqaruar projektin tek parku i Liqenit Artificial, ku theksoi se ai është një projekt për një...

HEC-i Skavicës, dibranët në protestë: Dëmi i pallogaritshëm

Ndërtimi i dy hidrocentraleve në luginën e Drinit, atij të Skavicës dhe Katundit të Ri, ka ngritur në protestë banorët e zonës. Të mbledhur në vendin...

Radhima proteston sot kundër 6 projekteve që ndotin bregdetin: Pas tyre...

Banorët e Radhimës janë ngritur sot në një protestë kundër projekteve që qeveria ka vendosur të zbatojë në këtë zonë, disa prej tyre koncensionare....

Ish-gardisti i 21 Janarit, sot në krye të PS: Urdhëruesit janë...

“Nuk ka ekzistuar ‘grupi i zjarrit’. Ai u shpik pas 21 janarit”. Agron Malaj, ish-komandant i Gardës, që drejtoi njësinë e ndërhyrjes dhe grupin...

Tiranë, gjendet e groposur një kufomë në Dajt

Një kufomë e dekompozuar e seksit mashkull është gjetur në Priskë të Dajtit, në vendin e quajtur Zabel. Policia e Tiranës bën të ditur se...

EDITORIAL

FORUM