AHA: Pijet energjitike të rrezikshme për infarkte

  Pijet energjitike shkaktojnë infarkt dhe sëmundje kardiovaskulare. Ekspertët e shëndetit kanë paralajmëruar në një studim të ri mbi efektet e pijeve energjike në trup....

Nafta në bregdetin e Durrësit, Panariti: Ndotja, vetëm sipërfaqësore

  Nga derdhja e vajit të djegur nga anija që nuk është identifikuar ende në bregdetin e Durrësit, situata po përmirësohet dhe ndotja konsiderohet vetëm...

Veliaj: Këshilli bashkiak, me përfaqësues nga universitetet dhe gjimnazet

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një takimi sot në këshillin bashkiak me të rinjtë, bëri të ditur se shqetësimet e tyre,...

Udhëzimi i ri: Audit ndërkombëtar për bizneset e mëdha, shmanget kontrolli...

  Së shpejti Ministria e Financave do të nxjerrë një udhëzim, ku të gjitha bizneset e mëdhaja do të auditohen nga kompani të huaja, në...

Duroi sa duroi dhe e nxori edhe Jennifer

  Ajo është 46 vjeç tashmë, por mbetet ende një nga femrat me seksi dhe më energjike. Këtë gjë Jennifer Lopez e tregoi edhe në...

Gjykata e Lartë pezullon gjyqin Tahiri-Paloka

  Gjykata e Lartë vendosi sot të pezullojë shqyrtimin gjyqësor për përballjen mes ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe deputetit demokrat Edi Paloka. Vendimi edhi si...

Digjet flamuri grek në zyrat e OMONIA-s, Sarandë

  Gjatë natës është djegur flamuri grek, që qëndronte në zyrat e OMONIA-s, Sarandë.   Djegjen e flamurit grek e denoncoi kreu i OMONIA-s së Sarandës,...

Dy studentë nga Tirana në pranga, shfrytëzonin një 15-vjeçare për prostitucion

  Dy tutorë që çuditërisht ishin edhe studentë, u vunë në pranga mëngjesin e sotëm në Durrës. Të  dy studentët ishin nga Tirana dhe u prangosën...

Studentët, të mërkurën protestë kundër Ramës

  Studentët kanë paralajmëruar një protestë ditën e mërkurë, pas ndalimit të disa prej tyre nga ana e policisë për sulmin që i bënë kryeministrit...

Shrytëzonin një të mitur për prostitucion, arrestohetn 2 të rinj në...

  2 të rinj janë arrestuar në Durrës, pasi shfrytëzonin një të mitur për prostitucion. Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë e Policisë...

EDITORIAL

FORUM