E premte, Nentor 16, 2018

Spaho: Policia përkrahu dhunuesit e punonjësve të Bashkisë së Sukthit

  Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho akuzoi Policinë e Shtetit, që sipas tij, i ka dhënë  mbështetje,  personave të përfshirë në ngjarjen e rëndë,...

Igli Kokalari: Barazi për të gjithë qytetarët e Bashkisë së Gjirokastrës

  Të kthejmë sytë nga të gjitha lagjet e qytetit, kjo ishte edhe kryefjala e kandidatit z. Igli Kokalari gjatë takimit në lagjen Zinxhira të...

Shqipëria, ndër vendet e fundit në Europë për kandidimin e grave

  Shqipëria renditet ndër vendet e fundit në Europë për kandidimin e grave në zgjedhje. Kështu, në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit vetëm 11% e...

Shqipëria për herë të parë me pasaportë për refugjatët

  Ministria e Punëve të Brendshme realizoi për herë të parë aplikimin dhe prodhimin e pasaportave të udhëtimit për shtetasit e huaj, që kanë fituar...

Zbulohet e vërteta, me të pasmet e Grida Dumës (Foto)

Prej dy ditësh po vazhdon të qarkullojë një foto me hiret e kandidates demokrate për bashkinë e Durrësit, Grida Duma, duke bërë zhurmë të...

Kush është italiani i Kamoras që erdhi të vrasë në Tiranë

  Më fund ekzistojnë edhe provat. Policia e Tiranës ka gjetur pistoletën e tretë të krimit që u krye në afërsi të maternitetit.  Arma “Glock...

Hetimet, italiani i Kamorras ishte rekrutuar si vrasës me pagesë në...

Shtetasi italian Salvatore Lettizia, njëri prej 3 të ndaluarve në masakrën me tre të vrarë, pas krimit dyshohet nga policia se ishte vrasës me...

DASH përgëzon Ramën dhe Vuçiç, mbi angazhimet e përbashkëta

Pas Bashkimit Europian edhe Departamenti Amerikan i Shtetit ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama dhe atë serb Aleksandar Vuçiç për shkëmbimin e vizitave. - “Ne...

Akuza Kryeministrit për lidhje me krimin, avokati “Ristani foli në emër...

vokati mbrojtës i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristanit kërkoi sot nga Gjykata e Lartë pushimin e çështjes ndaj klientit të tij,...

Gjyqi ndaj Palokës, Prokuroria rrëzon pretendimet e kryeministrit Rama

Prokuroria pas hetimeve deklaron se nuk ka vepër penale në padinë e kryeministrit Edi Rama ndaj deputetit demokrat Edi Paloka. Në seancën e zhvilluar...

EDITORIAL

FORUM