E shtunë, Shkurt 16, 2019

Shqipëria e rrezikuar nga virusi Zika (VIDEO)

Edhe Shqipëria është e rrezikuar nga virusi Zika, si pasojë e të cilit po lindin bebe me mikrocefali apo dëmtime të trurit. Pas përhapjes...
Foto ilustruese

Tre të plagosur në Vlorë- Levan

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të autostradës Vlorë-Levan. Gjatë mesditës së sotme një automjet tip...

Ushtari amerikan që ia besoi jetën, komandos shqiptar Peçi

Herën e fundit që Michael Trost e kishte parë Aleksandër Peçin, të dy burrat ishin të shtrirë për toke në një nga rrugët e...

Kushtetuesja lë në fuqi pezullimin e ligjit për ashpërsimin e gjobave

Gjykata Kushtetuese la në fuqi pezullimin e ligjit për procedurat tatimore deri në vendimin përfundimtar që do të marrë brenda një muaji. Shoqata për Mbrojtjen...

Si u arrestuan anëtarët e rrjetit të trafikut të prostitucionit

Nëndrejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa ka njoftuar paraditen e kësaj të marte arrestimin e 17 personave, pjesëtarë të një organizate...

Manjani: Hartë të përbashkët hipotekë- ALUIZNI për titujt e pronësisë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi të martën se dixhitalizimi i jep fund problemeve që paraqiten pranë Zyrës të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Ministri...

Top Channel përfundon në gjykatë

Nëpërmjet çështjes civile Nr. 5059, regjistruar pranë gjykatës së shkallës së parë Tiranë, më 18.01.2016 paditësit Itan Hoxha, Lorela Hoxha, Redia Hoxha, Sara Hoxha...

Arrestohet një rrjet prostitucioni

Policia italiane dhe ajo shqiptare goditën një rrjet të shfrytëzimit të prostitucionit, që përbëhej nga shqiptarë. 2 persona u arrestuan në Tiranë dhe 19...

Veliaj: Një gëzon, por përmbyt një mijë!

Erion Veliaj shkruan në Facebook: Një ndërtim mbi kolektor, Një ndërtim mbi kolektor, gëzon 1, por përmbyt 1 mijë! Në krah të shumicës së...

26% e mësuesve në Tiranë s’dinë të japin mësim. Asnjë nuk...

Janë publikuar rezultatet e testimit të 1600 mësuesve të Tiranës. Nga testimi rezultoi se 26% e mësuesve te kryeqytetit kane probleme dhe mangësi në mësimdhënie.Asnjë...

EDITORIAL

FORUM