E mërkurë, Nentor 21, 2018

Dashamir Tahiri: Sahanlëpirësit s’mund të kërkojnë votë nga çamët‏

  Komuniteti çam në Vlorë mbështet fuqishëm kandidatin Gend Deromemaj dhe Partinë Demokratike, kjo është faktuar edhe në takimin madhështor organizuar me mbështetje të deputetit...

Altin Toska takim me banorë të fshatit Gjyral dhe me gratë...

  Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, Altin Toska zhvilloi një takim me banorë të fshatit Gjyral. Gjatë bashkëbisedimit me banorët e kësaj zone, Toska u...

Edhe Topalli “sulmon” Metën në Kuvend

  Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka qenë e pranishme në seancën e ditës së sotme plenare.   Në fjalën e saj, Topalli i ka bërë...

Profilet e Ramës, Berishës e Metës, “nën kontroll” nga Jozefina Topalli

As kryeministri Rama dhe as ish-kryeministri Berisha nuk ishin sot në seancën e Parlamentit. Berisha ndodhet në një udhëtim jashtë vendit ndërsa kryeministri Rama...

Mediu: Elementë të inkriminuar në zgjedhje

    Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu priti në një takim  drejtuesen e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR për zjedhjet vendore, Audrey Glover. Gjatë këtij...

Fushatë sensibilizimi për mbrojtjen e fëmijëve

  Me rastin e 12 Qershorit, ditës botërore  kundër punës së fëmijëve, Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në bashkëpunim me Ministrinë...

Veliaj debat me bizneset e Tiranës për zhvillimin ekonomik: “Do t’i...

  Kandidati i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot përballë përfaqësuesve të biznesit tiranas, me të cilët diskutoi dhe argumentoi...

Nikos Kotzias: Duam të zgjidhim problemet me Shqipërinë, por PDIU parti...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, deklaroi se ka ndërmend t’i propozojë palës shqiptare një zgjidhje paketë për gjithë problemet në marrëdhëniet dypalëshe. Sipas...

“Mesnata” çon 4 persona në pranga për prostitucion, edhe një turk

Katër persona janë arrestuar në Cërrik për shfrytëzim prostitucioni. Në sajë të operacionit të koduar “Mesnata”, policia njoftoi se janë arrestuar shtetasit S. J,...

Kapen me paratë e ryshfetit, pranga gjyqtares dhe avokatit

Gjyqtarja Parashqevi Ademi e rrethit të Laçit dhe avokati Gjovalin Prendi janë arrestuar në kushtet e flagrancës, paraditen e kësaj të enjteje. Lajmin e bëjnë...

EDITORIAL

FORUM