E premte, Shtator 21, 2018

Nuk paguante energjinë, policia “arreston” fëmijën 5- vjeç dhe nënën e...

në ambjentet e izolimit të Komisariatit nr.3 në Tiranë. Në shkelje të të gjitha konventave europiane për të drejtat e njeriut dhe fëmijëve, izolimin...

Radhë për të paguar energjinë në Tiranë, qytetarët i përgjigjen thirrjes...

 dhe për të shlyer detyrimet që kanë me shtetin, nga frika se mos penalizohen apo më keq akoma, mos përfundojnë në qeli.  Një ditë...

Prokuroria, burg i përjetshëm për Alban Shkretën, 25 vite burg Altin...

 në rrethana cilësuese” në bashkëpunim me rrezik për shumë persona dhe “armëmbajtje pa leje”. Hetimi dhe procesi gjyqësor është zhvilluar ndaj këtyre dy shtetasve nën...

Si do të zgjidhen anëtarët e Gjykatës së Lartë, propozimi vjen...

Rrëzimi i njëpasnjëshëm nga Kuvendi i kandidaturave të propozuara nga Presidenti, është pasuar tashmë me hartimin e një pr/ligji, i inicuar nga katër deputetë...

Rusia ndalon importimin e perimeve Shqipëria

Këtë e konfirmoi kreu agjencisë ruse, Sergej Dankvert. “Shqipëria është përdorur si vend i rremë origjine për importimin e mallrave të Bashkimit Europian, përmes...

Trafiku në Itali: Dy shqiptarë prangosen sapo zbresin nga porti, 6...

një grup që përbëhej nga shqiptarë, italianë, marokenë dhe spanjollë. Disa prej tyre kishin përfunduar në pranga më herët, për arsye të ndryshme, përgjegjës...

Vjedhja e energjisë, në pranga polici i burgut të Peqinit, punonjësi...

t të Peqinit si dhe një punonjës të OSHEE-së në këtë qytet. Fatos Malkja me detyrë punonjës policie në burgun e Peqinit, u arrestua,...

Arrestohet tutori i një të miture, e shfrytëzonte për lypje

Ka nga ata që preken emocionalisht nga këta të mitur dhe i zgjasin të hollat që kanë në dorë, ashtu sikurse ka të tjerë...

Shpallet në kërkim ish-kreu i OSHEE në Burrel, nis zbatimi i...

  OSHEE ka intensifikuar masat ndëshkuese ndaj drejtuesve të saj në disa filialeve në rrethe, të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike dhe...

Gjykata Administrative, Kushtetuesja shqyrton sot kërkesën e PD-së

Ky ligj së bashku me ligjin për KLD dhe atë për Shkollën e Magjistraturës u ankimuan në Kushtetuese me datë 22 shtator duke argumentuar...

EDITORIAL

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes