E martë, Shkurt 19, 2019

Masa për protestuesit, deputetët e PD në Gjykatë: Të lirohen (FOTO)

Gjykata e Tiranës do të vendosë sot për fatin e 16 personave të arrestuar për protestën e opozitës dhe aktet e dhunës që shfaqen...

Vuçiç: Nëse nuk arrijmë marrëveshje me Kosovën na pret katastrofa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se me përpjekjet e tij për arritjen e një marrëveshjeje me Kosovën, e cila mund të mos...

VIDEO/ Qytetarët i bllokojnë kalimin, Rama devijon rrugën për në Pukë

Protesta e banorëve të Lezhës të cilët që në mengjes herët bllokuan rrugën nacionale për të pënguar kalimin e kreut të qeverisë i cili...

Mbyti gruan e pronarit, kërkohet burg përjetë për ekzekutorin

Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi burgim të përjetshëm për të dyshuarin si ekzekutor i Suela Sulës në vitin 2016. Për të njëjtën ngjarje është...

Popullsia/Shtohen të moshuarit mbi 60 vjeç, “shterojnë” 20-vjeçarët

Popullsia e Shqipërisë përveçse po pakësohet po ndryshon më shpejtësi strukturën e saj në disfavor të moshave të reja, teksa popullsia në moshë pensioni...

Ç’ndodh me listat e kandidatëve pas djegies së mandateve? Boçi: Kufoma...

Dje opozita e madhe, vendosi në unanimitet që të djeg mandatet. Ndërsa sot, deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, shkruan se debati për mandatet është...

Mungojnë dy avokatë, shtyhet sërish “telenovela” Shullazi

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka shtyrë sërish seancën për Emilajno Shullazit, Gilmando Danin, Endrit Qyqon, Endrit Zelen dhe Blerim Shullazin. Arsyeja e...

Sherr për pronën, përplas me makinë bashkëfshatarin, arrestohet

Policia e Kukësit ka vënë në pranga një 38-vjeçar me akuzën për tentativë vrasjeje. Sipas të dhënave, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve...

Rehabilitohet rruga e Kombinatit

Rruga e dëmtuar ndër vite, me ujërat e zeza që rrezikonin të ktheheshin në burim infeksioni, është thjesht një kujtim i shëmtuar për mijëra...

Xhaçka takon rekrutët e rinj: Hapja e FA për vajzat, një...

143 djem e vajza u nisën sot për në Shkollën e Trupës në Bunavi, ku për rreth 3 muaj do t'i nënshtrohen Stërvitjes Individuale...

EDITORIAL

FORUM