E shtunë, Shtator 22, 2018

“Vetting” edhe për bizneset

Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë sistemi të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve, hapet tenderi 15 mln euro. Tatimet...

Elvis Rroshi, sërish nën hetim

Elvis Rroshi mesa duket po hetohet edhe për një tender 3 milionësh. Mësohet se  tenderi 3 milionë euro për pastrimin e përroit të Leshniqes në...

“Nipin tim e vranë vetëm për një shikim”

  Në këto ditë të nxehta intensifikohen edhe ngjarjet e rënda. Çdo ditë në media sheh lajme për vrasje, vetëvrasje dhe aksidente të rënda. Një i tillë...

Shtetet me vdekshmëri të lartë në Europë, ja si renditet Shqipëria

Shqipëria renditet ndër vendet e Europës që kanë një nivel të ulët të vdekshmërisë për 1000 banorë, me 7.7 vdekje për 1000 banorë, për...

Armë dhe lëndë narkotike, arrestohen 4 pjesëtarë të një familjeje

  Një sasi armësh dhe lënde narkotike janë sekuestruar nga policia e Tiranës në tre banesa të një familjeje, ndërsa në pranga vuri kryefamiljarin Sali...

Presidenti francez, Hollande: Është goditur e gjithë Evropa

Presidenti francez, François Hollande deklaroi sot në një komunikatë se nëpërmjet atentateve në Bruksel, është goditur e gjithë Evropa. Evropa duhet të marrë masat e...

OSHEE: Gjarpri lë pa drita Malin e Robit

Një pjesë e zonës së Malit të Robit në Kavajë ka mbetur pa energji elektrike dhe shkak për këtë është një gjarpër në një...

Gruaja i jep fund jetës dhe lë një letër

Një grua është gjetur e varur në banesën e saj në rrugën “Ferit Xhajko” në kryeqytet. Sipas policisë, 58-vjeçarja me iniciale D.SH. u vetëvar. Me...

Rikonstruktohet rruga “Qyteza e Gajtanit” në Shkodër

Rruga “Qyteza e Gajtanit” në qytetin e Shkodrës në prag të mbylljes së punimeve. "Sot po hidhet shtresa e dytë e asfaltit, proces që do...

Trump, zyrtarisht kandidat për president

Donald Trump ka siguruar këtë të enjte numrin e mjaftueshëm të delegatëve të nevojshëm për të siguruar nominimin republikan për President të Shteteve të...

EDITORIAL

FORUM

Për diktatorët