E hënë, Shtator 24, 2018

Polici i qarkullimit ”zgjohet pa lekë”, i merr ”bakshish” shoferit

Shërbimi për Çeshtjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendëshme ka arrestuar një efektiv policie. Eshtë arrestuar një efektiv i policisë rrugore për...

Kosova dhuron spektakël dhe leksion futbolli Shqipërisë, na turpëron në “vëllazëroren”...

Kosova ka dhuruar spektakël në miqësoren e ashtuquajtur “vëllazërore”. Skuadra e drejtuar nga Shaland ishte e papërmbajtshme duke fituar në shifrat 3-0, dhe duke...

Rafinja gabim fatal, Asensio kalon në avantazh Realin (VIDEO)

Bajerni pëson dhe golin e dytë ndaj Realit. Në minutën e 57-të, Rafinja i dhuron topin Asensios, i cili kombinon mjaft mirë me Lukas. Ky...

VIDEO/ Historia e 70-vjeçarit në Elbasan që jeton prej 4 vjetësh...

Prej 4 vitesh një pensionist nga lagja “Kala” në Elbasan vuan mungesën e energjisë elektrike. Krejt i vetëm 70-vjeçari kërkon ndihmë, pasi sipas tij borxhi...

Shiste drogë së bashku me të birin, ja kush është shqiptarja...

Një familje shqiptare është arrestuar nga policia italiane, me akuzën e trafikut dhe shitjes së lëndëve narkotike. Madje nëna dhe djali u kapën duke...

Situatë alarmante në qarkun e Elbasanit, rriten prurjet e lumenjve pas...

Pas reshjeve të ditëve të fundit, janë shtuar së tepërmi prurjet e përrenjve malorë si dhe ato të lumenjve Shkumbin dhe Devoll në qarkun...

Hapja e negociatave, Kristo: Deri në 2025 do të kem ikur...

Duke diskutuar nëse shqiptarët kanë një diel i përqendruar kryesisht tek fetë në studion e "360Gradë" në Ora News, pedagogu Erion Kristo tha se...

Napoli dhe Milani bëjnë “paqe”, Reina dhe Donaruma show (VIDEO)

Milani dhe Napoli nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen e zhvilluar në “San Siro”.  Pjesa e parë foli...

Taksë për çdo televizor?! Boçi: Këta janë ftohur mu në….

"Televizori i Beqes": Kësisoj është shprehur deputeti demokrat Luçiano Boçi lidhur me propozimin e fundit të Ilir Beqjes, 'Dekanit të Rilindjes siç e ka...

Ndalohen 23 refugjatë në Kapshticë, njëri pre tyre përfundon në spital

Policia ka kapur 23 emigrantë të paligjshëm në Devoll. Emigrantët janë kryesisht nga Siria dhe kishin hyrë ilegalisht në vendin tonë. Njëri prej tyre shfaqi...

EDITORIAL

FORUM