E hënë, Shtator 24, 2018

Reduktohen orët e pedagogëve në auditorë, ja ç’parashikon udhëzimi i ri

Nga ky vit akademik, pedagogët do kenë më pak leksione e seminare në auditorë. Përveç mësuesve të arsimit parauniversitar, Ministria e Arsimit ka rishikuar...

Të hash drekën majë shkëmbit!

Kjo foto është shkrepur në Kinë, ku shikohet se si turistët hanë drekën majë shkëmbit i cili është kthyer si një restorant i hapur. Por...

Xhelal Meziu: Deputetët e PS vijnë në Kamëz dhe flasin për...

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka ‘kapur’ një gafë të kryetares së PS në Tiranë, Blerina Gjylameti, gjatë një postimi mbi takimin...

Greta Koçi: I thirra mendjes dhe ika nga politika

Greta Koçi është një figurë e skenës shqiptare, e cila është bërë e njohur në moshë shumë të vogël. Përveç angazhimit në muzikë këngëtarja për...

Zv.ministri i Brendshëm: Grupi i Shkodrës u godit nga autoritetet shqiptare

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin ‘Oaz’, ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande kriminale, pjesë...

Tirana ngjall kureshtjen, turistë të shumtë në kryeqytet këtë fundjavë

Tirana është shndërruar në një ndër qytetet më atraktive dhe që ngjall kureshtjen jo vetëm të fqinjëve, por të turistëve nga vende të ndryshme...

Kreu i BDI: Më 30 shtator votohet për stabilitet dhe paqe

KUMANOVE– Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, gjatë ditës së sotme ka qëndruar në qytetin e Kumanovës ku qytetarët i ka...

“Teatri”, Budina: Rama nuk ka për të fituar, ja me sa...

"Shqiptarët do ta vënë kryeministrin Rama përballë vetes së tij, përballë çmendurisë, sepse ashtu është ai realisht’, kështu u shpreh regjisori, Robert Budina, në...

Dashnorët 70 dhe 44-vjeçarë rrahin njëri-tjetrin dhe nxitojnë në Polici për...

Dy të dashuruar që bashkëjetonin së bashku, kanë pasur një konflikt midis tyre, i cili ka degjeneruar deri në përdorimin e dhunës ndaj njëri-tjetrit. Ngjarja...

FOTO/ Nis rikonstruksioni i rrugëve në Shengjin

Pasi kaloi sezonin veror dhe rruga që përshkon qendrën e qytetit turistik të Shëngjinit u identifikua si një problem, ka ardhur edhe ndërhyrja. Kërkesa...

EDITORIAL

FORUM