E martë, Nentor 13, 2018

1 vit nga përmbytjet, Mziu: 700 familjet e dëmtuara në Kamëz...

E ndërsa kanë kaluar një vit nga përmbytjet, 700 familjet e që pësuan dëme ekonomike nga përmbytjet në Kamëz nuk kanë arrë ende dëmshpërblimin...

Impakti i të larguarve, BERZH: Do tkurrin me 11% forcën e...

Një ndër problemet më të mëdha me të cilat do të përballet ekonomia dhe shoqëria shqiptare në vitet në vijim do të jetë tkurrja...

Këmbimi valutor – Euro mbetet në vend, forcohen Dollari amerikan dhe...

Euro ka mbetur në nivelin e 124.2 lekë në blerje edhe gjatë ditës së martë, por është forcuar me 0.2 lekë për njësi në...

Edukimi financiar – AMF, marrëveshje me Universitetin Politeknik

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare nënshkroi të martën një marrëveshje bashkëpunimi me universitetin Politeknik të Tiranës. Drejtori Ekzekutiv, Ervin Koçi, tha se forcimi i edukimit...

Aksident i rëndë në Bulqizë – Dy të rinj transportohen drejt...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Fushë Bulqizë. Mësohet se dy të rinj janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë. Ata...

Telefonata nga banorët arreston 51-vjeçarin që po vidhte banesën në Fier

Bashkëpunimi me komunitetin ka vënë pranga një 51 vjeçar në Fier, i cili u kap në flagrancë duke vjedhur  në një banesë në fshatin...

Kreu i AMA-s kërkesë Kuvendit: Të shkarkohet nga detyra anëtari Zylyftar...

Kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Gentian Sala, i kërkon Kuvendit lirimin nga detyra të anërtrit të AMA-s, Zylyftar Bregu. Në shkresën drejtuar kreut të...

Veliaj: Ofrojmë 3 vite bonus qiraje për banorët e Astirit, 99.9...

Bashkia e Tiranës do të ofrojë 3 vite bonus qiraje për të gjithë ato familje që preken nga projekti i zgjerimit të Unazës së...

Fijet që lidhin bandat, kush janë Avdylajt e Shijakut?

Një nga pjesëtarët e bandës së “Avdylajve” të Shijakut, Astrit Avdylaj, i arrestuar gjatë operacionit “Vol-Vo 4”, ka dalë sot para Gjykatës së Apelit...

Irini Qirjako: Mungesa e kritikës, fatkeqësia më e madhe e artit

Irini Qirjako, këngëtarja e famshme e muzikës polifonike labe, është treguar e ashpër e kritike me brezin e ri të këngëtarëve të cilët bëjnë...

EDITORIAL

FORUM