E mërkurë, Shtator 19, 2018

Ermal Hoxha u punësua tek kompania e gruas. Nuk pi më...

Ora News siguron arsyetimin e vendimit, 8 faqe, të gjyqtarit të Gjykatës së Fierit, ku shpjegohet përse Ermal Hoxha, një nga 11 të dënuarit...

Revista prestigjioze “Wild Walls” përzgjedh muralen në Urën Vajgurore si 1...

Revista prestigjioze zvicerane “Wild Walls” ka përzgjedhur muralen e pikturuar në qytetin e Urës Vajgurore si një nga 10 më të mirat në botë....

Shqipëria kërkon të marrë drejtimin e organizatës së fuqishme

Qeveria shqiptare ka si synim të marrë drejtimin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE). Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së shkurtër...

Dhunimi i biznesmenit, reagon Berisha: Kjo është klima e biznesit në...

Pas dhunës barbare ndaj një biznesmeni në Tiranë ka reaguar edhe ish Kryeministri Sali Berisha. Në një shenim në faqen e tij në facebook ai...

BE ”rrethon” Shqipërinë, 10 mijë agjentë në Ballkan

Për të frenuar depërtimin e refugjatëve në vendet e BE-së, bashikimi do të ''rrethojë'' Shqipërinë, pasi muajt e fundit është bërë trampolinë kalimi. Kufijtë...

Sherri në Tiranë, babai i nguli thikën të dashurit të vajzës...

Detaje të reja zbulohen për sherrin e ndodhur mes dy personave në zonën e ‘Unazës së Re’ në Tiranë pasditen e sotme. Rezmi Caushaj 51...

Veliaj: Ardhja e “Hilton”-it në Tiranë, fakt se kryeqyteti po kthehet...

Gjiganti ndërkombëtar i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë në 26 shtator Tiranës i shtohet një markë e re, ndër më të njohurat në fushën...

E tradhtoi burri, gruaja befason live: Ia pranoj fëmijën ilegal

“Kur mësova tradhtinë e burrit, u trondita. Por e fala për familjen dhe dashurinë tonë. Pranoj dhe atë fëmijë që është jashtë martese”. Kjo...

Shkolla dy vite e mbyllur, 300 nxënës në Elbasan në protestë

Për të treten dite radhazi rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin. Prindër dhe nxënës kanë protestuar në...

Një rrugë e re lidh Shqipërinë me Kosovën

Kosova dhe Shqipëria lidhen tashmë edhe përmes rrugës së Borjes, ku është edhe pika e kalimit kufitar pranë fshatit Glloboçicë në Kosovë. Fondi Shqiptar...

EDITORIAL

FORUM