E martë, Korrik 17, 2018

Lushnje, banorët në protestë për mungesën e investimeve në rrugë

Banorët e fshatit Imsht në Lushnjë kanë protestuar për mungesën e rrugës dhe investimeve, çka ua ka bërë jetën shumë të vështirë. Ata denoncojnë...

Derhemi sulmon Hervin Çulin: Teatri Kombëtar po shkatërrohet që aty të...

“Teatri Kombëtar po shkatërrohet qëllimisht dhe nuk po rikonstruktohet pasi do të shembet që në atë vend të ndërtohet pallat”. Kjo është deklarata e...

Kapet 59-vjeçari në Elbasan, shtirej si sekser i pedagogëve

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një shtetas 59 vjeç në Elbasan pasi mashtronte studentët. Sokratik Nika shtirej si sekser i pedagogëve duke u...

Pogradec, dyshime për varr masiv

Nje dite me pare gati 2 km pa hyre ne qytetin e Pogradecit, gjate kryerjes se punimeve per rikonstruksionin e rrugës nacionale është gjetur...

Shqipëria ka 5% të azilkërkuesve në BE, e dyta në Gjermani

Eurostat ka publikuar raportin më të fundit për azilkërkuesit që janë regjistruar për herë të parë në vendet e Bashkimit Europian gjatë vitit 2015. Sipas...

10 mijë lekë nën dorë për provim, arrestohet sekseri i pedagogëve...

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një shtetas nën akuzën e ndikimit ndaj zyrtarëve publikë. Sipas informacioneve paraprake, Sokrat Nika është prangosur pasi është...

Mbifaturimet e ujit, Veliaj: S’do tolerojmë më të tilla papërgjegjshmëri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka cilësuar mbifaturimet e ujit në disa zona të kryeqytetit si papërgjegjshmëri të cilat nuk do...

IKMT: Këtë godinë të Sarandës, do ta hedhim sot në erë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të realizojë sot në Sarandë shembjen e një ndërtese  me shpërthim të kontrolluar. Në një deklarate për mediat...

Moratoriumi i pyjeve, 750 inspektime, 4 denoncime dhe 9 gjoba

Që prej hyrjes në fuqi të moratoriumit të pyjeve, ministria e Mjedisit ka marrë masa për ndëshkim të personave që shkelin këtë moratorium. Në një...

Humbja e derbit, tifozët e Tiranës: Shporru Refik Halili

Humbja nuk është kapërdirë lehtë nga tifozët e Tiranës, të cilët përmes një statusi në Facebook në faqen e tyre zyrtare i kërkojnë dorëhqjen,...

EDITORIAL

FORUM

“Luftë tregtare Shqipëri-Kosovë”

KGB, Trump dhe Shqipëria