E mërkurë, Janar 16, 2019

Shefi i Guardia di Finanza: Sasia e kanabisit të sekuestruar...

Sasia e lëndës narkotike të sekuestruar nga Guardia di Finanza falë bashkëpunimit me Policinë shqiptare është dyfishuar krahasuar me 1 vit më parë. Këtë deklaroi...

Frikë nga hakmarrja. Zhduket familja e ish-komandos vrasës

Frika nga hakmarrja e ka boshatisur shtëpinë e ish-Komandos Alban Voda në fshatin Ujë Mirë të njësisë Sukë në Bashkinë e Këlcyrës. Vëllai i viktimës,...

Drejtoresha e DAP: Si do të rekrutohen 1082 punonjës të rinj...

Drejtoresha e Departamentit të Administratës Publike, Albana Koçiu, shpjegon në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, se si do të rekrutohen 1082 punonjës të rinj...

Narkotrafiku shqiptar, shefi i Guardia di Finanza takim me Tahirin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po zhvillon një takim me shefin e Guardia di Finanza-s italiane në kuadër të bashkëpunimit kundër narkotike. Delegacioni nga Guardia...

Nga ushtria tek grupet kriminale, lista e ish-komandove të përfshirë në...

Autori i një vrasjen të ndodhur gjatë ditës së djeshme (5 shkurt) në fshatin Uji i Mirë në Këlcyrë, është rasti më i fundit...

Vrasjet me pagesë. Arrestohet “koka” e Bandës së Tritolit

Policia e Shtetit ka arrestuar 46 vjeçarin e shumëkërkuar Genis Mëhillaj, i akuzuar për porositjen e disa vrasjeve me pagesë, dhe anëtar i të...

Veliaj: “Kemi shkurtuar distancën, kohën dhe shpenzimet për qytetarët; lidhim me...

Prej pak ditësh, mijëra banorë të zonës së Qytetit Studenti dhe rrugës “Jordan Misja” në Tiranë përfitojnë një shërbim të ri transporti publik. Kjo...

Media serbe fajëson ‘terroristët’ shqiptarë për krizën në Maqedoni

Kriza politike në Maqedoni ka marrë vëmendje të madhe në Serbi, ku media pranë qeverisë po i akuzon shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe...

Raiffeisen Bank prezanton Platformën Dixhitale, Raiffeisen ON

Raiffeisen Bank në Shqipëri, është krenare të njoftojë prezantimin e Raiffeisen ON, platformës së re dixhitale. Në një kohë ku teknologjia luan rol kryesor...

Trump nxjerr urdhër të ri për ndalimin e hyrjeve në Amerikë

Presidenti amerikan Donald Trump nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv, që pezullon përkohësisht pranimin e refugjatëve dhe ndalon hyrjen në vend të njerëzve nga...

EDITORIAL

FORUM